Seznamte se, vítězné kolekce Black Card a jejich příběhy

Denisa šla do soutěže s kolekcí Cultural Chaos, založenou na bílé barvě a razantně se odlišila od vítěze loňského ročníku, Lukáše Macháčka. To je podle nas opravdu hodně dobře. Základním spojujícím aspektem modelů byla bílá barva, rozevlátost a brutální práce s materiály. Sukně složené z vytrhaných obdélníků, tepláky s náhodně ustřiženou a naaranžovanou horní částí, dlouhá saténová sukně – nesukně, podobající se spíše aranži, než krejčovině. Bezostyšné pojetí se projevilo také na aplikacích nebo dekoracích z rudého laku nebo na velkých formách brýlí, naopak, kreativní styling a schopnost mixu ukázaly první dva modely, které by se daly zařadit do kategorie „sportovní antika“ tím, jak kombinovaly sportovní průramky s antickou estetikou bílé draperie. Nechyběl ani kabátek a kožešina…

Celkový dojem z vítězné kolekce však byl mírně rozpačitý.  Ano, jednotlivé modely byly promyšlené a v materiálu a přístupu si odpovídaly, musíme však říct, že Denisa má na víc. Chyběla spojující myšlenka, obsah, příběh. Na druhou stranu, u první veřejně prezentované kolekce to není zase takový problém, zvláště když roztříštěností trpěla i práce Lukáše Macháčka, loňského vítěze.

Právě Lukáš, který zvítězil minulý rok, prezentoval novou kolekci, kterou právě díky penězům z výhry vytvořil. Propozice k Lukášově kolekci popisovaly modely  jako kousky pro kosmopolitní ženu a její léto ve městě, na pláži i na červeném koberci.  Kolekce tak obsahovala vše, od plavek až po večerní róby, většinou se specificky ne-začištěnými okraji. Velký počet modelů, různé, spíše náročnější materiály, kousky nositelné do práce i pro výjimečné příležitosti… V tomto okamžiku se ale u Lukáše podle nás plně projevila absence formálního vzdělání. Každý jeden kus oblečení je nositelný a mnohé velmi dobře, kolekce jako taková však postrádá smysl. Jedná se spíše o shluky modelů, bez rukopisu a provázanosti, pokud by si ona kosmopolitní žena chtěla skutečně obléknout vše tak, jak bylo zamýšleno, bude pravděpodobně považována za bytost bez vlastního stylu a bez úcty k vlastnímu tělu – jak jinak hodnotit šaty bez prsních záševků, které i štíhlým modelkám deformují hrudník? Od vítěze soutěže jsme čekali víc. Uvidime jestli překvapí příští rok?  

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...