Slow fashion od Freshlabels

Nadčasová, udržitelná a hlavně nositelná je první čistě dámská linie od Freshlabels s názvem Collection 01, která vznikla ve spolupráci známého obchodu a slovenské návrhářky Ciny Marcinkové. Nepodléhá sezónám ani trendům a je ušitá poctivým způsobem z kvalitních materiálů.

FL Collection 01 staví základ šatníku na minimalistických černých šatech, multifunkčních kimonech, sukni v neutrálních barvách, žluté halence a oranžových oversized šatech. V kolekci dominují přírodní materiály jako je bavlna, len a viskóza, doplněné o specifické struktury a vzory, které jsou nejen příjemné na dotek, ale kousky obohacují také vizuálně. Prémiové italské tkaniny použité pro výrobu pochází z tzv. dead stocků, tedy látek, které by jinak přišly vniveč. Freshlabels tak se svou první vlastní kolekcí potvrzuje jasný fokus na udržitelnost, která se za léta fungování stala prioritou značky.

„FL team ma oslovil s konkrétnou predstavou. Podmienkou bolo vyrobiť kolekciu lokálne a z látok so známym pôvodom. Pri výbere materiálov a návrhoch modelov som mala ich plnú podporu. Každý krok bol zreteľne odokomunikovaný a tak prebehla celá kreatívna aj produkčná časť veľmi hladko. Jednotlivé modely sú navrhnuté minimalisticky a neokázalo a sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Kolekcia je určená pre mestskú ženu, kotrá chce byť moderná, ale zároveň sa chce cítiť pohodlne a sebaisto,“ dodává Cina Marcinková, návrhářka, která je zároveň součástí mladé slovenské značky Buffet.

Vzhledem k tomu, že nejde o první spolupráci Freshlabels a lokálních tvůrců, je vidět, že se investice do vlastní produkce zřejmě osvědčila. Kromě aktuální kolekce totiž label v minulosti spolupracoval i se značkami Odivi nebo CHATTY.