Šperky, které nesmí na Vánoce chybět

Šperk – ozdoba lidského těla, symbol moci, umělecké dílo. Přívlastků může být mnoho, jedno je však jisté. Právě o Vánocích je ten pravý čas šperk někomu darovat. A proč ho nevybrat u lokálních designérů? Přinášíme přehled těch nejzajímavějších, o kterých je i není slyšet. Chybí vám někdo na seznamu? Dejte nám to vědět.

Mezi stálice českého šperkařského nebe patří Janja Prokič, o jejíž kolekci jsme tu nedávno psali nebo značka Antipearle Markéty Dlouhé Márové, kterou nově najdete v cetru prahy v Rytířské.

Další, kdo by neměl uniknout vaší pozornosti, je Eva Růžičková. Absolventka UMRUM, která kombinuje práci s různými materiály a šperk vnímá jako osobní, až intimní výpověď o člověku. Její šperky najdete v mnoha prodejních galeriích

Tradiční šperkařskou značku Belda, kterou v roce 1915 založil Ladislav Belda v New Yorku, asi není třeba představovat. Etablované rodinné šperkařství, které se od roku 1966 stará o české korunovační klenoty, tvoří moderní a nadčasové šperky, které budete nosit celý život. Dlouhodobě spolupracuje s módní značkou LaFormela. Nejmladší ze šperkařské rodiny, Vikrorie Beldová, pak kromě šperků vytváří i krásné stříbrné květy, které nikdy nezvadnou. 

Eliška Lhotská je pak další z mladých šperkařek, jejíž kousek pod vánočním stromem určitě potěší. Vybírat můžete z kolekcí So, Spirit Offline a New Archeology, které jsou dostupné online v jejím e-shopu, který je stále doplňován. 

Šperkaři v Čechách však nejsou jen ženy. Fandíme i mužům, kteří se nadchli pro tento obor. Jedním z nich je i Ondřej Stára, který se v poslední době zapsal do širšího povědomí svou spoluprací se superstar místní módní scény, Janem Černým, pro kterého vytvořil prsten ke kolekci SS21 a a sérii Uncut Merch ke kolekci FW20. Kromě produktů vzniklých z této spolupráce koupíte u Ondřeje na webu i produkty z jeho vlastních kolekcí. 

Příběhy svými šperky vypráví i Nastassia Alienkava, jejíž kolekce Memento Moriu patří k našim zamilovaným. Její kousky koupíte online na jejím e-shopu, ale i na e-shopu Czechdesign.cz, kde kromě ní najdete i mnoho dalších autorů z nejmladší generace českých šperkařů.

Foto: archiv designérů a značek

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek