Šťastné a veselé 3x jinak

Oli

Vánoce jsou bezesporu největší módní událostí roku. Minimálně tedy v rodinách, které nenavštěvují Ples v Opeře. 🙂 Ke stromečku prostě člověk nemůže jít v teplákách a s mastnými vlasy, takže načasování štědrovečerní večeře se v naší rodině každoročně neodvíjelo od pohádky na ČT1 ale od toho, za jak dlouho se čtyři ženské stihnou vykoupat, nalíčit, učesat a obléknout. Přirozeně, nejen čas je limitující.

Pokud pomineme otázku toho, jestli pro večeři v kuchyni punčochy ano nebo ne, a jestli lodičky, baleríny nebo papuče, pořád tady zbývá ještě dost prostoru pro výběr vhodného outfitu a jeho vyladění do posledního detailu. Šaty létají vzduchem, vlasy se přečesávají a pokud se náhodou nalíčíte předem, slzy zoufalství nakonec rozpijí řasenku do fantaskních tvarů a můžete začít znova. A to už vůbec nezmiňuju rozpor mezi vkusem mojí maminky a vkusem nás sester, tehdy v pubertě. Zkrátka a dobře, vánoce jsou svátky klidu a míru až ve chvíli, kdy se zhasnou světla v domě a svítí jen svíčky a hořící krb. Letošní vánoce už s rodiči netrávím, přesto však nikdy nezapomenu na rozesmátou maminku předvádějící novou krajkovou košilku a župánek a na ty chvíle, kdy jsme cítily, že naše rodina je jeden pevný a milující celek.
Přeju vám, abyste si svátky naplno žili, se vším stresem, napětím, očekáváním, úlevou i únavou a hlavně něhou a láskou k sobě samému i ke všem okolo. A pokud od Ježíška dostanete krajkové prádlo, nezapomeňte, přehlídka je nutností 😉

Zuz

Ja Vianoce jednoducho milujem, teším sa na ne od leta a od októbra nekompromisne odrátavam dni. U nás doma je vždy pohoda, nikto nerobí tragédiu z neumytých okien a poličiek v kuchyni, čo sa stihne, to sa stihne, čo nie, nevadí.
Ráno vyzdobíme stromček, celý deň máme pustené rozprávky a sme všetci spolu doma. Povolené sú iba posledné nákupy v obchode za rohom alebo výlet do lesa pre vetvičky. Tento rok je to u nás tak trochu inak, mamina leží po operácii kolena na gauči, celé prípravy sú na mne a bráchovi, a to vám teda poviem, že Vianoce zrazu nie sú až taká veľká sranda. Nič mi ich však nepokazí, rozvarené zemiaky na šalát, plný plech zhoretých vanilkových rožkov ani suché chodníky. O to sa viac budem tešiť k štedrovečernému stolu. 🙂

Silvi

Vianoce nikdy nejak neprežívam. (Teda odvtedy, čo som prišla na tú nehanebnú lož o Ježiškovi ). Neozdobený stromček v našej rodine nie je žiaden problém. Respektíve aj žiaden stromček vôbec. Nikto sa nestrachuje či bude kapustnica dosť dobrá.
Pretože u nás doma sa aj tak je čokoládový puding s višnami na vrchu. (dúfam, že raz budem mať takého manžela, kterého rodina náš zvyk uvíta a nebudú nám kaprom, „tradičnou“ polievkou a medovníkmi kaziť vianoce). Tento rok som sa na sviatky tešila asi úplne najviac. Maminka má nový odštavovač a mixér, takže po 24.12 nasleduje náš nový detoxný program. Naša rodina je proste ukážkou toho, že zvyky sú relatívny pojem a že na Vianoce majú byť hlavne šťastné a veselé.

 

Ať už dnešek trávíte kdekoli s kýmkoli, z FASHION MAP vám přejeme  abyste si svátky naplno užili a aby vám přinesli radost a pohodu… Krásné vzpomínky na Vánoce 2013! 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...