TIPY na víkendové čtení Veroniky Ruppert

1. Blog Ivanie Carpio, kterou obdivuju jako velmi kreativní a inspirativní osobnost. Není to tuctová sjížděčka trendů, ale člověk, který má svůj vlastní styl, vkus a přístup k životu a podle toho volí věci, kterými se obklopuje. Nepostuje jen sama sebe, ale i různé DIY nápady na jednoduché a přitom krásné a stylové doplňky, oděvy nebo i minimalistický nábytek.

2. jedenáct koček je jediný český blog, který dlouhodobě pravidelně sleduju. Kočky mají vždycky originální a zajímavý obsah, fotí a píšou o módě, knihách, vaření, cestování a celkově prostě o tom jak žijí. Nevidí jen estetiku, ale uvědomují si i ekologické a etické aspekty svého lifestylu. Nerespektuju blogy, na kterých vidím, jak jejich posty kopírují PR releasy od nadnárodních labelů a řetězců, které vyrábí v rozvojových zemích. Na blog totiž osobně nemířím za reklamou na značky z obchoďáku, ale za osobitostí a originalitou, za někým, kdo píše a fotí proto, že ho něco opravdu zajímá a něco o tom ví. Za někým, kdo mi opravdu něco řekne sám za sebe.“

3. http://www.contemporaryartdaily.com/ Na tuhle webovku se chodím koukat, co se děje ve světě umění. České výstavy sleduju na FB Martina Fryče, kterému ohromně fandím a děkuju za to, co dělá. Každý večer obrazí spoustu vernisáží a všechno nafotí svým specifickým lo-fi nadšeneckým stylem. Chodí na super komerční akce i do těch nejmenších undergroundových galerií a ten výslednej mix je hrozně zajímavej.

4. Hrozně důležitou a zajímavou práci dělá http://easterndaze.net/. Jsou to lidi kteří mapují nezávislou hudbu ve východní Evropě, cestují a natáčí rozhovory s hudebníky v Maďarsku, Srbsku, Makedonii, Polsku atd. Na Radiu Wave mají prostor ve vysílání jako VýchodiskaVytváří v podstatě obsáhlý katalog a archiv nezávislé hudební kultury v našem regionu.

5. Podobně je to s webem http://designeast.eu/ který taky dělá hrozně důležitou práci a dělá to dobře. Věnuje se současnému designu.

6. Co se týče videa a módy online, největší zásek jsem letos měla na téhle přehlídce http://www.youtube.com/watch?v=Yoi53MAZ4Jg. Připadá mi úplně geniální a nádherná, je v ní spousta myšlenek, které se mě hluboce dotýkají. A krásných smutných humorů, jako dívka, které spadly puntíky ze šatů. 

7. Z českých velkých médií pravidelně a ráda čtu rubriku Design na Lidovkách, kterou skvěle píše Tereza Houdková. TU

 

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek