STREETSTYLE PÁTRAČKA

Slovenka Bianka (1) čas od času vytáhne poklad z máminy skříně, jako v případě bílé košile, kterou dokombinovala s riflemi ze sekáče a zajímavými brýlemi. Sama studuje textilní technologii a návrhářství a jak se jí daří prorazit se můžete přesvědčit na stránce její značky Brapeeyou. Uznává Coco Chanel a ze současníků ji fascinuje tvorba holandské návrhářky Iris van Herpen, která pracuje s 3D tiskárnou. Z lokálních značek si oblíbila Drevenou Helenu a její čistý jednoduchý styl. Sleduje Fashion MAP a Refresher.
 
Štěpán (2) nás zaujal svými doplňky. Zmínil boty ze spolupráce Wolfgangu s Novestou a hodinky, na které je obzvláště pyšný si dovezl z Londýna. Protože prožil část života v Austrálii, podporoval lokální značky i tam. Inspiruje se okolím a černá je jeho barva.
 
Eliška (3) nám přišla zajímavá od hlavy až k patě. Dozvěděli jsme se, že preferuje sekáče a doplňky si občas dopřeje od malých značek. V tomto případě konkrétně náušnice Alchymie z Bohemartu. Inspirují ji nahodilé věci, extravagantní zahraniční blogeři nebo hudebníci jako  izraelská zpěvačka Adi Ulmansky. Z českých značek jmenuje Sólistu.
 
Roberta (4) jsme zbystřili už z dálky díky holografickému batůžku od Filipa Jakaba. Vzhledem k tomu, že Robert pracuje v marketingu pro značku Pietro Filipi má jedinečnou možnost nosit studentské práce designérů, například Vladimíra Staňka. Na internetu sleduje blogera I am gala a projíždí Pinterest.
 
Sofie (5) preferuje sekáče. Z českých značek ji baví Jakoby Kristýny Javůrkové. Váží si i věcí po rodičích nebo prarodičích, obdivuje jejich kvalitu a zrovna jsme ji zastihli v klobouku po babičce. Inspiruje se okolím.
 
Cizinec Kirill (6) kromě řetězců nakupuje ve velkém sekáči na Moravě. Z české a slovenské tvorby ho oslovili Michal Kováčík nebo Hana Frišonsová.
 
Jana (7) nemá vzor ani módní ikonu, kterou by uznávala, brýle má od kamarádky z ITEM, kde se dá prý často natrefit na skvělé vintage kousky. Módu neřeší přehnaně, obléká se, jak to cítí, ale ve svém okolí má pár návrhářů, kteří ji přece jen malinko ovlivňují.
 
Alex (8) je vysoký a tak u módy řeší hlavně to, aby mu vše sedělo. Opět se nám opakuje značka Pietro Filipi. Práce stylisty mu umožňuje mít kousky o půl roku dříve, než se objeví na pultech. Z blogů, které sleduje méně než dříve, je to Prince Playo.
 
Náhodně jsme zastavili další designérku, konkrétně Katarínu Fedorišinovou (9), která na sobě měla košili i kabátek své značky. Prozradila nám, že se inspiruje v přírodě, architektuře a geometrii. Loví také v sekáčích a posléze si kousky doma upravuje. Mimo to ji hodně zajímá pánská móda, proto se rozhodla získat zkušenosti z této oblasti a pracuje v krejčovském salóně.
 
Davida (10) jsme odchytili na cestě z pohovoru. Módu prý příliš neřeší a vybírá jen podle vizuálu. Sleduje Refresher a inspiraci nasává i z multikulturní Prahy.
 
Lenka (11) ráda kombinuje černou se zajímavými doplňky, nakupuje v Berlíně a časem by se ráda dostala i k českým značkám jako Odivi.
 
Zpěvačku Kláru (12) potkáte vždy stylově oblečenou. Orientuje se v českých značkách a oblíbila si Odivi, La Formelu nebo Zuzanu Kubíčkovou. České návrháře ladí s vintage, Sleduje streetstyle po světě, prostě ji jen tak baví koukat po lidech v zahraničí.
 
Alice (13) občas listuje módními časopisy, z inspirujících osobností jmenuje Diane Kruger, Zoe Kravitz a z české scény je jí blízký styl blogerky Adély Mazánkové. Jako stylistka se orientuje na české scéně a obdivuje pánskou produkci pro Pietro Filippi Vladimíra Staňka. Baví ji už několikrát zmíněná Odivi, nabídka Debut gallery a nebrání se ani upcyclingu, proto často nakupuje u holek z Win Win.
 
Těší nás, že v ulicích potkáváme stále více značky české výroby, doladěné věcmi z druhé ruky, kterým jste ještě dali šanci. Rádi vidíme, že se zajímáte i o původ a přemýšlíte nad kvalitou. A vůbec největší radost nám uděláte, když nás informujete o nových značkách, designérech, nebo když se pochlubíte, že sami vyrábíte. Užijte si stylový víkend!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...