Kde na fashion internshipy v Čechách a na Slovensku?

Nové pracovní nabídky a stáže byly ještě před pár lety něco jako malý zázrak a výkyv ze zaběhnutých zvyků.Teď je to spíš normální příležitost a výhodný “trade“. To nejcennější jsou přece zkušenosti a ve Fashion MAP se těšíme, že se je konečně i u nás a hlavně kde můžete přiučit. Žádné šmodrchání značky na koleni, ale skvělé lokální brandy, online obchody,  PR agentury, ateliéry a mnoho dalšího. Připravte si CV-čka! Možná nebudete vědět kam je dřív poslat. 

Prague Fashion Weekend

Podzimní verze Prague Fashion Weekendu je klíčová módní událost. Po loňských příjemných změnách se zase chystají nové a větší věci. Designéři, nákupčí, doprovodné akce, a k tomu kopa důležitých detailů jako výběr modelek, zajištění lokací, usazování hostů a kopa organizace. Nebojíte se práce pod tlakem? Skvělé! Přesně to, co vás čeká a tak to má být! Jeden z nejlepších internship na tohle léto.
 

KOMU SE OZVAT?
Pokud chcete vědět více, obraťte se na: ema@mbpfw.cz

 

Fashion MAP

Hledáme lidi, které baví lokální móda a pohled na ni trochu jinak. Baví je psát a chtějí se realizovat. Nejenom chtít vidět kolekce z první řady, ale hlavně mít chuť hledat souvislosti. Chceme i mladé fotografy. Streetstyle a fresh fotky z akcí jsou na mapě jedna z věcí která nás moc baví!

Pokud se chcete naučit něco o stylingu, naše stylistky se chystají na super projekty a hledají k sobě fresh blood. Někoho, koho baví podílet se na tvorbě konceptů, ale taky toho kdo se nebojí žehlení nebo vyzvedávání oblečení. Protože i to k tomu patří. Produkční nebo holky a kluci z PR mají u nás taky dveře dokořán.

KOMU SE OZVAT?

Pro český internship pište na: silvia@fashion-map.cz,

když jste na Slovensku ozvěte se na juliana@summerling.com.

Zoot

Online obchod Zoot určitě znáte. Víte že začali dělat i svůj magazín? Právě pro tuto sekci hledá Zoot posily na období 3-6 měsíců. Někoho, kdo by pomáhal při stylingu, přepisování rozhovorů, s produkční prací nebo vymýšlením nových témat a s marketingem. Našli jste se v některé z těchto věcí?

KOMU SE OZVAT?:  thea.kucerova@zoot.cz.

 

LOCAL LABELS

 Budování online shopu od začátku! To je výzva. Občas je potřeba asistence s čímkoliv, ale tvůrčí nasazení je klíčové. Zejména při focení produktů, copywritingu, při popisu produktovek, vyřizování objednávek, a také péče o zákazníky. 

KOMU SE OZVAT?: Pavla@csoriginal.cz

 

ARTSPEAK a Friendly Friends

 Fashion PR. I v tomto povolání se na českém trhu formují dvě popřední agentury, které sa zabývají domácími značkami s designem a módou. Říkají vám něco jména jako La Formela nebo Zuzka Kubíčková? Pokud vám právě zajiskřilo v očích, na šikovné a spolehlivé lidi čekají v PR Agentuře ARTSPEAK.

KOMU SE OZVAT?olga@artspeakpr.com

Friendly Friends hledá k sobě také posily do teamu. PR agentura se stará o značku Chatty nebo ODIVI a o vaše nové zkušenosti se postará levou zadní.
KOMU SE OZVAT?: své CV posílejte na andrea.jandova@friendlyfriends.cz.

 

Slovak Fashion Council

 Ani na Slovensku nechybí prostor pro seberealizaci. Kromě našeho slovenského teamu hledá posily i Slovak Fashion Council. Organizace eventů, podpora designérů a hlavně pohled do zákulisí lokální scény.

KOMU SE OZVAT?: info@slovakfashioncouncil.sk

 

Asistenci na přehlídkách, pomoc s objednávkami látek, tvoření moodbordů a hlavně souzvuk duší a charakterů čekají od svých příštích internshipistů také 3 skvělé lokální značky.

 ODIVI je plná nápadů, kolaborací a s její zakladatelkou Ivou Burkertovou je neskutečná sranda. To by potvrdila i její holandská internshipistka Isabel, která se u Odivi učila a bavila minulý rok. Pokud značku znáte a chcete být při tvorbě kolekcí, vaše CV by mělo putovat právě sem.

KOMU SE OZVAT?: iva@odivi.cz

 

 LA FORMELA. Letošní nejlepší značka Čech, minimálně podle Czech Grand Design se bude těšit na zapálané praktikanty. Pokud máte chuť, být přibudování značky, toto je určitě jedinečná šance!

KOMU SE OZVAT?: info@laformela.com

 

TEREZA KLADOŠOVA je milá osobnost s výjimečným crazy stylem. Pokud hledáte internship typu parťák a kámoš, Tereza vás možná zavede do svého ateliéru.

 KOMU SE OZVAT?: t.r.kladosova@gmail.com

 

FASHION ATELIER

Na závěr máme také něco pro profíky. Pokud máte letních stáží až nad hlavu a chcete začít budovat seriózní kariéru, máme pro vás jeden typ. Pro všechny kreativce, oděvní designéry a fashion marketéry, kteří mají praxi v oboru. Na vaše know-how a hlavně chuť pracovat se těší team Fashion Ateliéru v Praze.

KOMU SE OZVAT?: klara@kurzyodevnitvorby.cz

 

Předtím než se vrhnete do zasílání životopisů, máme pro vás jednu malou, ale velice praktickou radu. Srovnejte si například font a hlavně věty typu “…mám ráda módu a sleduji trendy“, hned vyškrtněte. Nehlásíte se na internship na oddělení chirurgické medicíny, kde by byl tento zájem něčím výjimečný. Protože, všichni lidé v módě ji mají rádi a trendy také sledují.;)

 

Podobné texty

Charli XCX a její style evolution

Nepřehlédnutelné, drzé a zapamatovatelné. Tak kritici hodnotí album brat...

Narozeninový LOOKBOOKㅣhvězda TikToku Madeline Argy a její y2k móda

Mnoho lidí jí přezdívá druhá Emma Chamberlain. A není...

KVIFF mapping: outfity, které stojí za povšimnutí

Letošní 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech...

Nástupní kolekce českých olympioniků od Jana Černého přinesla svěží vítr

Zaujmout celý svět během krátkých deseti vteřin je náročný...

HAILEY BIEBER a její letní food-themed beauty trendy

Asi bychom těžko hledali známější osobnost v oblasti virálních...