544206_10201903504822687_2057345305_n.jpg

Tipy na čtení: Karolína Juříková

Stránka 1granary.com  je takovým spíš blogem studentů jedné z nejznámějších škol módy a designu na světě Central Saint Martins, kterou navštěvoval také John Galiano, Alexander McQueen, Zac Posen nebo dokonce rapperka M.I.A.  Tento blog je relativně nový- vznikl v roce 2013 a studenti se starají také o printovou verzi.

Nápady i nové kolekce a k tomu zajímavé rozhovory. Tato stránka je dokonalým odreagováním se po celém dnu, kdy se vám chce jenom vstřebávat čirou tvořivost.

Když bychom se chtěli přiblížit trochu víc ke střední Evropě, podíváme se jak to vypadá na „neoficiálních hodinách módy.“ Díky neformálnímu blogu Modeklasse Unofficial studentů módy z Vídně, který nám Karolína doporučila. Oficiální stánky univerzity „Applied Arts“ si můžete podívat ZDE.

Hodně nekonvenční stránku, která je na seznamu oblíbených webů Karolíny Juříkové je : www.geoffreylillemon.com. Tento web je webem Geoffrey Lillemona – uměleca, který spolupracuje s módními návrháři (Iris Van Herpen, Bernhard Willhelm ).

Karol nás při představování tohoto webu varovala: Pozor hodně halucinogenní web! A ano, musíme uznat, že měla pravdu. Pokud se vice zajímáte spíše o módu než uměleckou stránku webu, určitě si podívejte na již zmiňované kolaborace mezi umělcem a návrhářmi, ty můžete najit ZDE.

Jeden tip navíc od nás z Fashion MAP, pokud na léto plánujete různé stáže, internshipy, nebo novou práci, zkuste se podívat na tyto stránky.  Můžou vám změnit život 😉 Pokud nic na léto neplánujete, tak začnete! Jakkoli je již nejvyšší ( a ode dnes i letní) čas!