Tipy na čtení: Pavlína Louženská

Přes týden čtu Hospodářské noviny, Marketing&Media, Strategii, MarketingSalesMedia, Trend a Respekt, takže na víkend hledám něco, co se vlastně vůbec číst nemusí nebo mi naopak bude trvat celý víkend, než se dostanu za první kapitolu. Sbírám časopisy, podle jednoho průzkumu do nich ročně dám tolik, co by mě stálo tříleté dítě.

Zkoušela jsem si je předplatit na tablet, ale nic nevyrovná tíhu a hlavně vůni nového Hunger. Takže místo mušliček z pláží si z každé dovolené vozím plný kufr nových kousků a už jsem přestala počítat, kolik pravidelně doplácím v letadle za nadváhu. Kupuji si je v jazycích, kterým nerozumím a čím je obsah zvláštější, tím lépe: Elle s Drew Barrymore na přebalu je sice fajn, ale jako Big Mac bude v každé zemi chutnat úplně stejně.

Nejzamilovanější jsem do The Gentlewoman (a jejího staršího bratra Fantastic Man): neskutečně krásné editorialy, chytré rozhovory s lidmi, o kterých jste předtím nikdy neslyšeli, zajímavé značky i netypické myšlenky. Jedním z mých oblíbených příkladů je single náušnice s perlou od Dior. Vogue by jí navěsil na modelku a popř. napsal krátký odstavec, do jaké kolekce spadá a že ji má na svědomí Raf Simmons. TG jednoduchou fotku doplnila esejí o historii a skrytém významu single náušnic od gay scény v NY v 70.letech, až po boybandy v v devadesátkách. Koukat se na věci jinak se daří i CR Fashion Book, číslo o baletu je jedno z nejkrásnějších.

Podobný je i-D. Baví mě, jak dokáže kometovat dobu: esej o roli Tumblr, nebo editorial, který nafotili supermodelky jako svoje selfies. A Brity skvěle reprezentuje i Katie Grand a její průnik módy, reklamy a popkultury LOVE. Style.com je óda na možnosti propojení online a offline. Přehlídky editoři řadí podle počtu komentářů u nich na webu a doplňují je zajímavými tweety. Výsledkem je velikánský časopis, který přesně ví, kde konvertuje.

Jsem posedlá Monocle. Od voňavky až po časopis. Je krásný, chytrý a přesvědčuje mě pravidelně o tom, že tohle je přesně svět, kde chci žít, podnikat a hlavně cestovat. V Page Five měli jejich Guide to better living, kupte si ho. Stejně jako ke Kmenům se k této bichli budete pravidelně vracet. Hunger, PonyStep, AnOther, Purple nebo Flaunt si kupte jenom kvůli obrázkům. Každý vám vydrží aspoň na tři víkendy bez přečtení jediného řádku.

Z kousků, na které narazíte jen náhodou, určitě sáhněte pro Mr Wolf, SSAW nebo Cereal. Já se teď chystám vyzkoušet Stack, předplatné mixu nezávislých časopisů. Z československé scény mě bavil Blue Paper, Okolo i KomfortMag a tajnými tipem je Pyré: časopis o vaření ve slovenštině. A samozřejmě doufám, že z Proč ne se jednou stane T magazine.

Z blogů jsem logicky zamilovaná do  dontskuplunch.sk. Na Business of Fashion čtu všechno, nejoblíbenější sekcí jsou dlouhé rozhovory na BoF500. Výborné bývají také články na NotJustALabel.com nebo analýzy na blogu Editd.com.

Pro marketéry je skvělý blog vývojářského studia 37signals signalvnoise.com. Na nočním stolku teď mám Quiet od Susan Cain o tom, jak se i introvert může prosadit ve světě, který nedokáže přestat mluvit, The $12 Million Stuffed Shark o trhu s moderním uměním a znovu a znovu se vracím Umění cestovat a jakémukoliv McEwanovi a Tournierovi. Čtu hodně knížek o psaní, z poslední doby mohu doporučit Zadie Smith: Changing my mind a Copywriting od Marka Shaw. Od How to Set up and Run a Fashion Label jsem měla ohromaná očekávání, která nebyla naplněná, ale pro začínajícího návrháře to může být aspoň základní návod krok za krokem.

Chybí vám stejně jako mě Bel Mondo? 067.cz zkouší prodávat kvalitní obsah online. Petr Koubský, Michal Kašpárek a dalsi vás zavedou do světa letectví i subkultur. Moc jim fandim a doufám, ze dosáhnou na více než 0,67 % obyvatel.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...