Tipy na čtení: Sistersconspiracy

Alice:

Nedávno jsem byla v rámci studijní cesty ve Švédsku na konferenci The Design of Prosperity, bylo to skvělé a inspirativní. Švédsko patří v oděvním průmyslu mezi evropské leadery a to nejen díky gigantu H&M. Nemohla jsem tedy odolat knížce Fashion Scandinavia, která nabízí přehled důležitých značek a designérů z celé Skandinávie. Můžete si zde přečíst i zajímavé rozhovory, které vás nechají nahlédnout „pod pokličku“ jak kreativního tak obchodního fungování 50 severských módních značek.

Když je ten vánoční (a snad už konečně i trochu oddechový) čas, dovolím si zmínit ještě jeden tip ze Švédska. Henning Mankell píše chtyré krimi a já jsem ho objevila díky skvělému seriálu BBC s Kennethem Branaghem v hlavní roli. Příběhy komisaře Wallendera jsou pro mne skvělý relax.

Na nedávno skončeném a opět skvělém designSUPERMARKETu jsem se ve stánku letenského knihkupectví Page Five zamilovala do knížky The Craft and the Makers. Najdete v ní krásné fotky lidí, kteří jsou mistři ve svém oboru – i řemeslo může být sexy 😉

Na designSUPERMARKETu byly vystaveny i výsledky mého podzimního modrotiskového workshopu, který fotograficky krásně zdokumentovala Petra z mého oblíbeného blogu jedenáctkoček. Modrotiskem se díky mému doktorskému studiu na UMPRUM zabývám už několik let. Pro další nadšence, které by tato tradiční technika zdobení textilu zajímala hlouběji, můžu doporučit knihu Kláry Binderové Modré z kypy.

 

Jana:

Online si ráda přečtu tipy od sympatického páru Zuzi a Jana – nejen na dobré restaurace a obchody v Praze – Taste of Prague, kde jsme byly i s naším SISTERSCONSPIRACY showroomem na Letné v listopadovém výběru místních módních značek.

Také bych ráda doporučila internetový magazín Soffamag, který je zaměřený na design a životní styl. Je plný zajímavých rozhovorů, tipů a krásných fotografií a už se těším na jejich první limitované tištěné vydání 🙂

Můj nejoblíbenější pánský módní web je samozřejmě: thefashionisto

A teď něco ne úplně „fashion“…

Začátkem prosince jsem navštívila Knihex, který se konal v pražské tržnici, v krásném prostoru Jatka78, nakoupila jsem především knihy pro moji dvou a půl letou dceru a doporučila bych tedy dvě malá alternativní nakladatelství: bežíliška a Baobab.

Na klauzurách pražské UMPRUM nikdy nevynechám můj oblíbený ateliér Ateliér ilustrace a grafiky, kde si můžete od některých studentů pořídit nádherně ilustrované knihy i komiksy.

Doporučila bych také milé a vtipné komiksy od Venduly Chalánkové!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...