1040275_559069020801697_475896896_o.jpg

Tipy na víkendové čtení Emy Janáčkové

Asi se nedá očekávat, že byste se během posledního letošního víkendu nudili nebo měli vyloženě čas na čtení. Možná si ale na mé tipy vzpomenete, až vás omrzí pohádky, nebo budete potřebovat odvrátit mysl od bolavé hlavy:). V každém případě jsem si těch tipů připravila hned několik – pár z nich otevřete rovnou klikem na odkaz, jiné si přes něj objednáte.

Neskutečně se těším, až budu mezi návštěvou rodiny a návratem přítele chvíli sama doma a pustím do projíždění blogu newyorčanky Leandry Medine. Její Man Repeller totiž není pouze o oblečení, které „odpuzuje“ muže. Leandra a její tým skvěle glosují i déle komentuje okolní svět, trendy, popkulturu, prostě všechno. Miluju jí a moje dva následující typy s tím souvisí.

Naposledy jsem totiž na Man Repeller narazila na předsevzetí Kanye Westa. Není to sice čtení v pravém slova smyslu, ale zato ho stihnete během reklam v Šíleně smutné princezně. New Yeezy Resolusions prý nakódoval nějaký vtipný anonym – stránka náhodně vybírá citáty našeho nového boha, které se nějak týkají toho, co „bude“. Třeba i espresso…

No a druhé čtení odvozené od Leandřina blogu je její kniha. Nepřečtete si jí sice přes víkend, ale už teď si jí můžete objednat na Amazonu, a pak se za 14 dní pobavit jednou skvělou love story, která je tolik spojená s oblečením. A končí to svatbou!

Nadšenci do módního byznysu a průmyslu celkově by si do amazonového  košíku měli přihodit ještě Fashion Brands: Branding Style from Armani to Zara. Napsal jí pán, který předtím svět krásy a pozlátka viděl tak leda z rychlíku a dostal se k těm nejvíc top lidem z oblastí peněz i designu. Popisuje konkrétní páky značek, historii i současnost toho, jak to ve skutečnosti chodí. Doporučuji prostě na jakýkoliv víkend.

No a jako poslední typ vás nasměruji na svůj nejoblíbenější online magazín (a vlastně nej mazagín vůbec) o pozadí všeho toho lesku i konceptů, britský Business of Fashion.Většina ho asi zná, ale těm, kdo vůbec neví: je tam tolik různých rubrik, pohledů a témat, že ten prohlížeč nebudete chtít zavřít až do Silvestra. A pak si projeďte  o novinky ze sociálních sítí aktualizovaný žebříček 500 nejvlivnějších lidí módního byznysu. Jeho novinovou formu si za nic (5 liber) navíc můžete objednat až domů.