Tipy na víkendové čtení: Olo Křížová

Vzhledem k tomu, že na počítači trávím celkem dost času, snažím se vyvarovat tomu, číst si ještě na něm magazíny. Dávám stále přednost tištěnému médiu. Ale samozřejmě je obrovské množství on-line magazínů, blogů a webů, které jsou zajímavé a jinak než v tomto prostředí se k nim nedostanu. Z těch tištěných časopisů si kupuji hlavně obrazově zajímavé a tématické publikace. Mezi mé nejoblíbenější patří TUSH, ANOTHER MAGAZINE a THE ROOM, na čtení pak VESTOJ.

 K mému pravidelnému sledování dění v kultuře a módě v Čechách patří zejména protisedi.cz, kde se dozvím aktuality napříč celým spektrem u nás i v zahraničí. Přečtu si zajímavé názory a zážitky od lidí, kterých si vážím a kteří mají co říct.

Mezi domácími módními weby prvenství zaujímá MDLS.cz, kde přináší svěží informace jak ze světové scény, tak i z domova. Líbí se mi jejich komplexní rozsah a forma sdělení. Redaktoři se snaží zaujmout co nejvíce objektivní postoj a seznámit čtenáře s tématem do té míry, aby si udělal co nejlepší představu.  Velmi často a ráda zabrouzdám na designgate, chytrou platformu sdílení zajímavých článků a webů ze světa umění, designu, architektury, módy, hudby, divadla i literatury.

Ze zahraničních serverů navštěvuji jak ze zájmu tak i z pracovní nezbytnosti style.com a The Bussines of Fashion. To je takové moje pravidelné denní čtení. Na závěr bych ráda zmínila i web Li Edelkoort, která patří mezi mé nejoblíbenější osobnosti z mé sféry. Její web je jasný, informativní a přesto velmi inspirativní.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...