Tipy na víkendové čtení

Le 21ème (http://le-21eme.com )vypadá jako stránka zaměřená na street style, ale autoři si na tyhle pózy nehrají. Najdete tady fotky ze zákulisí přehlídek, i z ulice, to všechno v pohybu a z ne úplně obvyklých úhlů. Le 21ème jsou vlastně takoví style-paparazzi. Nenajdete tady strnulé pózy, příval energie a inspirace je však zaručen.

An Unknown Quantity (http://www.anunknownquantity.com/ )je naopak street style jako vyšitý. Wataru pochází z Nagana, žije v NY, je model a jako hobby fotí své „souvěrce“ v ulicích. Jejich množství je neznámé. Není důležitá národnost ani věk, kritériem je styl s kořeny v Japonsku. Černá, bílá, jednoduchost, avantgarda… navíc tady najdete i info nejen o tom, co má člověk na fotce na sobě ale také o tom co dělá a jak se jmenuje. Lahůdka.

Charlie May je módní návrhářka. Úplně normální holka. Její osobní módní blog Girl a la mode (http://www.girlalamode.co.uk )však nepředstavuje shluk hader z řetězců, ale pečlivě konstruovanou stavbu za použití nejlepších materiálů. Ani tady nečekejte moc barev.

Přitvrdíme? Darkfield (http://darkified.tumblr.com/archive ) je vstupní branou do světa temnoty na tumblr. Pokud jste zatím celočerné outfity nosili pouze na oficiální příležitosti, tenhle blog vám nadčasovou barvu předvede v plné parádě, s goth, avantgardními a ninja-goth prvky. (A přes odkazy pod fotkami se dostanete na další a další spřízněné blogy, až se nakonec budete opravdu těšit na sluníčko a růžovou.)

Nakonec, lahůdka ze mužského světa. The dandy project ( www.thedandyproject.com  ) mapuje postavy moderních dandy v New Yorku i jinde. Představuje muže, kteří se umí obléknout, bez ohledu na styl, který vyznávají. A je na co se koukat 😉

Užijite si víkend a jestli máte i vy nějaké své tipy na skvělé weby, katalogy a nebo publikace, pošlete info na silvia@fashion-map.cz . Budeme rádi!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...