Trocha jinej streetstyle

Z dětství si určitě všichni (hlavně ti, kteří měli starší sourozence) pamatují velké svetry, do kterých určitě dorostou. Jak je to ale teď? Recyklují teenageři? A jak se k tomu staví generace třicátníků? Při našem pátrání jsme prišli k neočekávánému poznání.  Z kolem stovky lidí, jenom jediný človek mněl na sebe něco, co bylo skutečne starší než pár sezon. 

Kdysi oblečení vydrželo v rodinách i celé generace. Vázali se k němu příběhy, vzpomínky… dnes je pryč, než si vzpomenete. Můžou za to materiály, ze kterých se dnes oblečení produkuje? Nebo je to kvůli naší vnitřní nespokojnosti a bažení po stále nových a nových věcech. Tempo je rapidní.  Vždyť se jenom zamyslete nad svým šatníkem. Kolik stejných kusů z minulého roku budete nosit i toto léto? Určitě máte své oblíbené jeany, řetízky nebo tašky, ale polovina věcí bude asi nová. Proto, když jsme se snažili najít v našich ulicích něco staršího než 2 roky, bylo to jako bychom chtěli cestovat v čase. Jak funguje fast fashion nebo jak i vy můžete přispět svým chováním k udržitelnosti módy, jste se mohli u nás dočíst již mnohokrát. 

Jak funguje fast fashion, nebo jak i vy můžete přispět svým chováním k udržitelnosti módy, jste se mohli u nás dočíst už mnohokrát. Pokud hledáte alternativu, určitě máte prochozené ty nejlepší místní sekáče. Občas se třeba podívejte i do našeho event guide. Je tam spousta zajímavých vintage fairů a blešáků. Zjistíte, že i vintage móda může mít přesah do součastních každodenních životů. Ku příkladu na Prague Vintage Fair již tehnle víkend. Pokud jste milovníci vintage módy také a chcete se přijít podívat, na našem FB bude zítra celý den probíhat právě soutež o lístky. Stačí, když napíšete, jaký vintage kousek vlastníte doma. Z Fashion MAP se na vás a na kopec originální módy již těšíme! A taky se těšíme, jak za pár měsíců opět zkusíme zmapovat módní recyklaci a vintage v našich ulicích J

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...