Udržitelnost a digitální stage – Zalando znovu podporuje MBPFW

Zalando upevňuje svou strategickou spolupráci s Mercedes-Benz Prague Fashion Weekem a stává se partnerem aktuální sezóny. Koncept nadcházejícího týdne módy je ovlivněn pokračující pandemií a existujícími vládními restrikcemi, proto proběhne pouze jako drive in cinema v Pražské tržnici v Holešovicích.

To znamená, že letošní Prague Fashion Week bude jiný. S přehlídkami pouze na obrazovkách – ať už v samotném drive in cinema nebo z pohodlí vašeho domova, se Zalando situaci přizpůsobuje a díky vlastním sociálním médiím, především Facebooku, umožní přístup k týdnu módy široké veřejnosti. Ve speciální facebookové události trvající od 1. do 3. května bude mít každý příležitost sledovat přehlídky, ale také být součástí speciálního programu vytvořeného pro všechny milovníky módy. Chybět nebude ani série exkluzivních masterclass videí s lokálními módními profesionály zaměřenými na udržitelnost.

Na Zalando Digital Stage vytvořené přímo v srdci samotného fashion weeku nabídne módní platforma nabitý program plný hostů z řad lokálního módního průmyslu streamovaný živě na Facebooku. Talentovaní mladí módní designéři jako Antonín Soukup z LaFormely, Michael Kováčik, Tereza Vu, Pavol Dendis, Tereza Rosálie Kladošová, Lukáš Krnáč nebo Zolthán Toth se podělí o svůj pohled na českou módní scénu a nechají nahlédnout pod pokličku svých značek a aktuálních kolekcí, které na fashion weeku představují.

Kromě toho se všichni mohou těšit na hudební live show mladé zpěvačky a ambasadorky Zalanda, Zey, kde zazní písně z jejího debutového alba Burning Light.

Díky partnerství s pražským týdnem módy upevňuje Zalando svou pozici jako Starting Point For Fashion a také svou lokální relevanci v České republice,“ říká Dawid Pożoga, Regional Lead PL/CZ. „Chceme potěšit české zákazníky aktivitami, které je budou zajímat, chceme také nabídnout události, které byly většinou dostupné pouze limitované skupině lidí. V rámci naší digitální stage mohou Češi snadno ,navštívit‘ samotné přehlídky místních designérů a zjistit více o udržitelnosti v rámci našich panelových diskuzí. Kromě toho chceme v tomto těžkém období a díky partnerství s pražským týdnem módy nabídnout lokálním tvůrcům i umělcům další příležitost k prezentaci,“ dodává Pożoga.

Seznam Zalando Masterclass videí, premiéra 1.- 3. května

1. Adéla Šponerová Masterclass „Pre-owned: Nejudržitelnější trend současnosti“

2. Slow Femme Masterclass „Kvalitní materiály: Základ šatníku, který sluší všem“

3. Martina Cowboy Masterclass „Kapsulový šatník: Kousky, které se neobnosí“ 

4. Kamila Vodochodská Masterclass „Úklid ve skříni: Stejné oblečení, nové outfity“

5. Martina Cowboy Masterclass „Pánská móda: Střihy a materiály jako alfa a omega“

Podobné texty