Ve zdravém těle zdravý duch

Z lokálního designu si dnes člověk už může koupit vše. Od svatebních šatů až po tepláky na sport. To, jak z teplákoviny udělat dobře vypadající a padnoucí oblečení, ví u nás asi nejlépe mladá značka Appart. Nejenom klasické tepláky, ale i šaty, mikiny, trika.. prostě cokoliv, co vás napadne při pojmu streetwear. Appart vypadá nenuceně, kvalitně, ale hlavně konkurenceschopně. Už dávno si nemusíte kupovat lokální módu jenom proto, abyste ji podpořili a nad kvalitou nebo zpracováním museli přitom přimhouřit oko. To vůbec. Appart vás o tom přesvědčí.

O mladé designérce Alex Monhart jsme psali už předtím. Od motýlků pro chlapy se nyní dostala až k ruksakům, které jsou sice sporty, ale pro holky také multifunkční záležitostí, která se dá kdykoliv  změnit na psaníčko.

Ruksaky se začala zaobírat i další tuzemská značka – Braasi. Funkční, designové a unisex. Tak by se nejlépe daly označit batohy, které mají svůj vlastní rukopis a které, jak doufáme, jednou budou známé i za hranicemi naší republiky.

Pokud rádi chodíte běhat, cvičit, nebo na yogu a právě se rozhodujete, zda letos na jaře u vás zvítězí oblečení plné proužků nebo fajek, přinášíme vám lokální variantu. WE MOVE to myslí se sportem vážně. Něco jako Stella McCartney pro Adidas, také se libují v jemných pudrových tónech, nebo černé, šedivé barvě. Design tu neustupuje kvalitě, právě naopak. WE MOVE dokazují, že i lokální sportovní design se dá dělat na prvotřídní úrovni.
 

Pokud hledáte sportovní oblečení, zároveň však i něco netradičního, jiné tvary, než mají všichni kolem, ale nechcete upustit od funkčních materiálů, i tady mají lokální značky stále co nabídnout. Pulse pulzuje i v našich myslích a doufáme, že se tato značka mladé studentky Barbory Procházkové probudí  již toto jaro opět k životu. 

Sportovní móda rozhodně neznamená jenom tepláky a mikiny. Také tenisky jsou nedílnou součástí outfitů. Botas 66 na Jiřího z Poděbrad mají veliký výběr pro každého, a nyní se k nim připojují také Redno shoes, které spadají pod projekt Local Icons.

Doufáme, že jsme vás naladili nejenom na cvičení, ale i na lokální brandy. Pokud hledáte tyto funkční  značky, kromě nákupu online je můžete sehnat i v pražských obchodech. V obchodě Czech Labels & Friends pro vás dokonce připravili speciální instalaci, kde na vás čekají některé z výše zmíněných značek a také další poklady z lokální scény. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek