Z mola přímo do reality

Česká republika nemá tak velký trh, aby si všichni prezentující návrháři mohli dovolit své kolekce realizovat, i proto se někdy ready to wear outfity z mola nedostanou do běžného života. Letos ale přišel čas na změnu, která vyplynula z dobrého nápadu a příznivých podmínek. Myšlenka na Pop-Up shop s looky z přehlídkových mol, které jsou určeny vlastně až na jarní a letní sezónu nadcházejícího roku dostala reálnou podobu.

„Spolu s organizátory fashion weeku jsme oslovili všechny designéry, kteří prezentovali své kolekce na fashion weeku. Nakonec se zapojilo sedm z nich, s nimiž jsme po domluvě vybrali několik siluet od každého“, říká Katarína Král, která stojí za projektem Local Labels.  Hned po akci nafotil náš team produktové fotky a online tak můžeme přinášet skvělé looky jen deset dní po skončení Fashion weeku! Je to absolutně revoluční věc na naše poměry“, pokračuje Katarína. V nabídce jsou looky od Mira Saba, Odivi, Pavla Brejchy, Hany Frišonsové nebo La Formely. Designéři slibují, že do 14 dní máte doma kousky, které jen tak v ulicích neuvidíte. Podívejte se sami sem.

Další rovinou je udržitelnost, a tak byly vybrány věci mezisezónní, plně využitelné a nositelné. Když si tedy objednáte třeba šaty, budete je mít dřív, než přijde jejich sezóna a pohodlně si je oblečete další tři. Tím se tak trochu maže trendovost jednotlivých kolekcí a naplňují se požadavky stále více propagované slow fashion. Taky je skvělá skutečnost, že kolekce zůstávají na očích i po skončení Fashion Weeku a nezapomene se na ně během měsíce.

Modely jsou dodávány překvapivě v konvenčních velikostech, ale neměl by být problém ani se specifickým požadavkem, nebo ušitím na míru. V kamenném obchodě Czech Labels&Friends objednaný kus vyzkoušíte a v případě, že by model nesplňoval vaše požadavky, nemusíte si jej kupovat.

Jsme zvědaví, jak bude spolupráce fungovat. Ve Fashion MAP samozřejmě moc fandíme a nový e-shop Local Labels jsme od začátku podporovali – v našem hlavním menu k němu najdete snadnou cestu. Taky se chystáme zase na nějaký hezký podzimní výběr a naši stylisti vyberou pro vás to nejlepší hned jak bude podzim a zima k mání. Mrkněte taky samy – www.locallabels.cz

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...