Zuzana Kubíčková Pop & Couture 2020

Zuzana Kubíčková nadchla všechny módní nadšence aktuální kolekcí, která byla představena na kanálech Vogue Czechoslovakia. Nadšení pramenilo nejen z dokonalých modelů, ale (u nás) především ze skvělé atmosféry videa, které pro Zuzanu natočil Marek Myšička. I nás ovládlo nadšení z atmosféry osmdesátek, která na nás dýchla.

Nová kolekce pokračuje v tématu, jímž se návrhářka zaobírá dlouhodobě, a které by se dalo označit jako „klasická krejčovina“. Studie dámského saka, jemuž byla věnována poslední Couture kolekce představená v září 2019 byla prvním takovým počinem. Druhým pilířem nové kolekce je fakt, že Zuzana s linií Pop směřuje k vytvoření nekonečně dlouhé ready to wear kolekce, v níž své místo nacházejí nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné modely. Společným jmenovatelem a kritériem střihů linie Pop je klasická silueta a lichotivost ženské postavě, pojatá dle současných potřeb a autorčiny představy ideálního dámského šatníku.

„Je to moje verze power dressing. Byznys styl, kde je ve střizích náznak formálnosti a reprezentativnosti, ale převládá ženský element,“ popisuje Zuzana. Ten se projevuje v podobě jemných, průsvitných a lesklých látek, měkkých siluet i lehké drapérie, která už není tak vysoustružená jako například u první kolekce Pop z roku 2018, i detailů jako jsou volány či vázačky. Siluety nezapřou inspiraci stylem devadesátých let – zvýrazněná linie pasu, velká ramena, nařasené rukávy a nabírané kalhoty modelující boky. V kolekci se objevuje několik typů saka, kabátů, kalhot, topů, košilových topů i večerních šatů, které doplňují pro Zuzanu typické bustier.

Jak je u návrhářky zvykem, nejedná se o sezónní, ale o celoroční kolekci. Materiálově je kolekce velmi rozmanitá. Tradiční pánské oblekové merino vlně kontrastuje lesklý, měkký satén, hedvábný marocain, saténová organza, vyšívaný tyl s žinylkou i řada třpytivých materiálů jako lurex, tyl s křišťálem, flitry či crystal net. Na barevné paletě převládají neutrální tóny šedé, karamelové, béžové, čokoládové a různé odstíny bílé – krémová, smetanová, ecru i čistě bílá – jimiž ojediněle probleskují další barevné akcenty jako je pudrová, lila, nebesky modrá, smaragdově zelená či zastřená světle zelená.

Ve spolupráci s Preciosou jsou modely zdobené broušenými kameny z českého křišťálu. „Mým cílem bylo ukázat, že kameny mají místo i v běžném šatníku. Pracujeme s nimi minimalisticky – kopírují motiv látky a posázené do linií kostky glencheck se jen sem tam zablyští a tím ještě více podtrhují propojení mužského a ženského principu této kolekce,“ popisuje Zuzana.

KREDITY

Foto Marek Mičánek

Styling Jan Králíček

Modelka Barbora Mosorjakova, Elite Model Management Prague

Make up Hristina Georgievská

Hair Mirka Myšička Hajdová

Produkce Radovan Jelínek Indep, Tomáš Ric

Video Marek Myšička

Podobné texty

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...

Fashion Event Dotek představí mladé módní talenty

Milovníky módy a designu čeká v sobotu 23. března...

Ceny Czech Grand Design znají vítěze

Ve Stavovském divadle byly předány ceny Czech Grand Design...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...