09.10.2015

Vycházíme z ulity online prostoru. Ve Fashion Map chceme o módě nejen psát, ale skutečně jí žít.  Proto nás už za týden uvidíte naživo v Boho vintage concept store! Připravili jsme pro vás sérii instalací, talků a showroomů tak, abychom přinesli nová designérská jména a náš pohled na udržitelnou módu. Stavte se za námi – až do konce roku bude naše redakce organizovat instalace a doprovodný program, kterým chceme podpořit lokální módu, udržitelnou produkci, styl a všechno, co k tomu patří. Exkluzivně ve spolupráci s Boho vintage concept store na Francouzské ulici v Praze. 

Možnost osahat si, vyzkoušet si a stát se součástí procesu. Hlavně dnes, kdy se všechno odehrává ve virtuálním světě, je to strašně důležité.

Fashion MAP spojila síly s Boho Vintage Concept Store a dočasně obsazuje prostory na pražských Vinohradech. Během tří měsíců se vystřídají tři různá témata v limitovaných instalacích a zváni jste taky na DIY workshopy nebo diskuze o módě a všem, co s ní souvisí.

 

Tváří projektu je naše kolegyně Olga, která má pod palcem taky organizaci a kterou v Boho určitě potkáte. Olga vybrala designéry a spolu s ostatními členy Fashion MAP teamu vyladila program tak, abychom si zpříjemnili podzim a zimu, anebo mohli nakupovat v klidu dárky.

 

Co sama Olga o chystaném projektu říká?  „Nepůjde jen o prodejní akci. Chceme vytvořit prostor, atmosféru a náladu a diskutovat společně o tom, co nás baví nebo štve. Budeme organizovat  workshopy a hned první je se skvělými  holkami z win win love na kterém budeme upcyklovat obyčejné konfekční triko na trendy kus, který skončí v šatníku a ne na smetišti. Celé to vypukne 15. října a prvním tématem instalace bude recyklace, upcycling a materiály.“

Od poloviny října se tak v prostorách boho představí necelá desítka jmen, značek nebo iniciativ. Úplně nový koncept „V Sukni“ představí basic sukně ke všem příležitostem z upcyclovaných materiálů, Jana Bieliková zase přinese limitovanou kolekci recyklovaných ponč pod značkou Milion Dolar. Holky z Win Win Love připravily speciální kolekce a my se moc těšíme na výběr jejich předělaných topů a podzimních kabátků.

 

Kromě ryze recyklovaných kolekcí vytváříme taky prostor pro začínající jména, která podle nás stojí za pozornost. Tereza Otahalíková uvede kolekci oděvů i šperků, Lucie Komárková především šaty, od Barbory Kubičkové si pořídíte něco v KING SIZE. Lucie Erban Marešová se bude prezentovat kolekcí Zrcadlení a Ropes a Paja Papaya se zase postarají o dostatek doplňků z přírodních materiálů. A protože jsme v Boho, bude tu spousta vintage kabelek i doplňků. Kolekce představí i Miluše Gebauerová nebo Veronika Bijok. Pro ty, které víc než oděv baví kresba, chystáme prodejní výstavu grafik.  A kdo nebude mít zrovna náladu na shopping, nebo DIY workshop, může se přijít pobavit o tom jak pečovat o přírodní materiály tak, aby nám co nejdéle vydržely.

 

A jak mluví o projektu majitelka Boho vintage concept store Patricia Madarová? „Těším se, že se otevírají další dveře. Fashion map skvěle pokrývá módní scénu a teď tu bude prostor, aby se její následovatelé mohli osobně setkat s tím, o čem můžou jen číst na webových stránkách. Možnost osahat si, vyzkoušet si a stát se součástí procesu. Hlavně dnes, kdy se všechno odehrává ve virtuálním světě, je to strašně důležité.A taktéž je tu příležitost je inspirovat. Že vintage a moderní design se dá kombinovat. Že je důležité zaujímat se o to, čím se obklopujeme, odkud to pochází a jak to bude dále sloužit. Teorie Udržitelné módy se nejlépe aplikuje v praxi."

 

Jste srdečně zváni na otevření příští čtvrtek, nebo kdykoli do konce roka, na objevování novinek českých designérů. Sledujte náš kalendář, postupně budeme přidávat workshopy, talky a akce, které budeme v Boho pro vás organizovat. Těšíme se, že se uvidíme a zažijeme společně módu offline. 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
11.09.2017
Pražský streetstyle, který byl před pár lety nahodilým “fotografováním lidí venku”, prošel za pár sezon výraznou změnou...
05.09.2017
Umprumáci mají oproti studentům jiných škol několik výhod. Kromě studia v Praze (a tedy centru českého fashion dění) je...
04.09.2017
Neděli otevírala show Mi Fashion Label. Grafické vzory, krajka, denim, safari… Je to divoké, je to nositelné, je to...
03.09.2017
Na ostrově Štvanice se MBPFW koná už podruhé a produkce opět využila místní sportovní zázemí. Zatímco minule to byly...
01.09.2017
Stejně jako fashion week, který byl před šesti lety byl jenom jedním molem uprostřed Pařížské ulice a nyní je...
  •  
  • 1 z 109
  •