09.10.2015

Vycházíme z ulity online prostoru. Ve Fashion Map chceme o módě nejen psát, ale skutečně jí žít.  Proto nás už za týden uvidíte naživo v Boho vintage concept store! Připravili jsme pro vás sérii instalací, talků a showroomů tak, abychom přinesli nová designérská jména a náš pohled na udržitelnou módu. Stavte se za námi – až do konce roku bude naše redakce organizovat instalace a doprovodný program, kterým chceme podpořit lokální módu, udržitelnou produkci, styl a všechno, co k tomu patří. Exkluzivně ve spolupráci s Boho vintage concept store na Francouzské ulici v Praze. 

Možnost osahat si, vyzkoušet si a stát se součástí procesu. Hlavně dnes, kdy se všechno odehrává ve virtuálním světě, je to strašně důležité.

Fashion MAP spojila síly s Boho Vintage Concept Store a dočasně obsazuje prostory na pražských Vinohradech. Během tří měsíců se vystřídají tři různá témata v limitovaných instalacích a zváni jste taky na DIY workshopy nebo diskuze o módě a všem, co s ní souvisí.

 

Tváří projektu je naše kolegyně Olga, která má pod palcem taky organizaci a kterou v Boho určitě potkáte. Olga vybrala designéry a spolu s ostatními členy Fashion MAP teamu vyladila program tak, abychom si zpříjemnili podzim a zimu, anebo mohli nakupovat v klidu dárky.

 

Co sama Olga o chystaném projektu říká?  „Nepůjde jen o prodejní akci. Chceme vytvořit prostor, atmosféru a náladu a diskutovat společně o tom, co nás baví nebo štve. Budeme organizovat  workshopy a hned první je se skvělými  holkami z win win love na kterém budeme upcyklovat obyčejné konfekční triko na trendy kus, který skončí v šatníku a ne na smetišti. Celé to vypukne 15. října a prvním tématem instalace bude recyklace, upcycling a materiály.“

Od poloviny října se tak v prostorách boho představí necelá desítka jmen, značek nebo iniciativ. Úplně nový koncept „V Sukni“ představí basic sukně ke všem příležitostem z upcyclovaných materiálů, Jana Bieliková zase přinese limitovanou kolekci recyklovaných ponč pod značkou Milion Dolar. Holky z Win Win Love připravily speciální kolekce a my se moc těšíme na výběr jejich předělaných topů a podzimních kabátků.

 

Kromě ryze recyklovaných kolekcí vytváříme taky prostor pro začínající jména, která podle nás stojí za pozornost. Tereza Otahalíková uvede kolekci oděvů i šperků, Lucie Komárková především šaty, od Barbory Kubičkové si pořídíte něco v KING SIZE. Lucie Erban Marešová se bude prezentovat kolekcí Zrcadlení a Ropes a Paja Papaya se zase postarají o dostatek doplňků z přírodních materiálů. A protože jsme v Boho, bude tu spousta vintage kabelek i doplňků. Kolekce představí i Miluše Gebauerová nebo Veronika Bijok. Pro ty, které víc než oděv baví kresba, chystáme prodejní výstavu grafik.  A kdo nebude mít zrovna náladu na shopping, nebo DIY workshop, může se přijít pobavit o tom jak pečovat o přírodní materiály tak, aby nám co nejdéle vydržely.

 

A jak mluví o projektu majitelka Boho vintage concept store Patricia Madarová? „Těším se, že se otevírají další dveře. Fashion map skvěle pokrývá módní scénu a teď tu bude prostor, aby se její následovatelé mohli osobně setkat s tím, o čem můžou jen číst na webových stránkách. Možnost osahat si, vyzkoušet si a stát se součástí procesu. Hlavně dnes, kdy se všechno odehrává ve virtuálním světě, je to strašně důležité.A taktéž je tu příležitost je inspirovat. Že vintage a moderní design se dá kombinovat. Že je důležité zaujímat se o to, čím se obklopujeme, odkud to pochází a jak to bude dále sloužit. Teorie Udržitelné módy se nejlépe aplikuje v praxi."

 

Jste srdečně zváni na otevření příští čtvrtek, nebo kdykoli do konce roka, na objevování novinek českých designérů. Sledujte náš kalendář, postupně budeme přidávat workshopy, talky a akce, které budeme v Boho pro vás organizovat. Těšíme se, že se uvidíme a zažijeme společně módu offline. 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

20.11.2017
Svetové univerzity ponúkajú online kurzy. Zdarma. Až 200 vysokých škôl z celého sveta otvorilo 600 bezplatných...
18.11.2017
"V módních editorialech propaguji rasovou různorodost modelek a model silné sebevědomé ženy. Ve svých osobních...
16.11.2017
crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého...
13.11.2017
Zuzana Janošová, alebo aj SJU LOVES, začínala fotením eventov a streetstyle pre Fashion MAP. Dnes žije v ...
12.11.2017
Petra Kubíková Dizajnérka zďaleka nie je vo svete módy nováčikom a na svoje konto si môže pripísať už mnoho ocenení a...
10.11.2017
Co vás napadne když se řekne konopí? Když opomenete první asociace, zjistíte, že konopí má na trhu již hodně dlouho...
  •  
  • 1 z 112
  •