7 „sekáčů“, které vám změní šatník

Bleší trh Kolbenova

stanice metra B – Kolbenova

tramvají č. 19 – zastávka Kolbenova

Skvělé místo, kde strávit jakýkoliv víkendový den pokud vyloženě neprší, a neřítí se na vás hurikán. Na “kolbence” si příjde na své každý bleší nadšenec. Sortimentu nejsou kladeny žádné meze. Jakmile sem zamíříte, spatříte třetí svět. Ačkoliv jsem tady zvyklá už snad na všechno, tak mě před nedávnem opravdu šokovala nemalá sbírka všech různých forem hraček pro dospělé :).  Fashion kousky se až tak pravidelně neobjevují. Ale když je náhodou spatříte, určitě stojí za omrknutí. Kolbenka je rájem doplňků od kabelek, kožených pásků, retro hodinek, starých spěrků, bižuterie až po korálky a komponenty z Jablonce. A pokud hledáte originální a poutavý home dekor, určitě jste na správném místě. Mým posledním úlovkem byly parohy, kožešina a natáčecí stolní hodiny z počátku sedmdesátých let za směšnou cenu. Vstupné číní rovných dvacet, vyplatí se vyjet v sobotu dopoledne, dokud není vše přebrané a určitě doporučuju předem ujasnit si seznam potřebného, abyste se potom domů vůbec vešli 🙂 Ceny domluvou.

 

Megasekáč Radotín

Výpadová 1147, Radotín

Monstrózní stavba pro všechny, kdo vydrží hodiny s láskou vybírat to pravé. Sekáč je rozdělen na 3 sekce, každá v jiné cenové relaci. První je vyloženě outletová, ve druhé najdete předvybrané věci v rozmezí 50-120 Kč a ve třetí zásadní části, ta je v samostatné hale, ceny okolo 30-40 Kč. Prostor je zaplněn několika hromadami čehosi ve tvaru obrovských komínů a po stranách obklopený fashion raritami na ramínkách a nákupní horečka může začít. Ne jednou jsem náhodou objevila epesní kousky světových módních návrhářů, na kterých se sice čas podepsal, ale stále je nosím a patří k mým oblíbeným. Doporučuji předem se informovat, kdy přijde nové zboží a v chladnějších měsících se na to určitě teple obléct, moc tam netopí. Veči rozhodně potom vyperte na vysokou teplotu a možná klidně dvakrát.

 

Megasekáč Holešovice

Holešovická tržnice, hala číslo 17

Pokud jsem hledala vysloveně jednu věc, která v mém šatníku nemohla chybět, tak jsem ji našla právě tady. Třeba super oversized “baloňák” za 70 Kč, který je vyloženě must have na tuto sezónu a paradoxně také delší černé sako italské značky CERRUTI za 50 :). Co se týká cen, odvíjí se od druhů oblečení a určitě také stojí za to zaměřit se na doplňky, těch tu mají více, než je zvykem a rozhodně nepohrdnou také pánové, výběr je opravdu pestrý.

 

CHIZO

Husitská 13, Praha 3

Do Chiza se vydejte, pokud máte spadeno na opravdu extravagantní kousky. Sortiment je rozdělen do dvou částí. První část je poměrně nezáživná a ceny zbytečně vysoké, ale ve druhé části pro kabaret, divadlo a show se učitě zasmějete. A pokud míříte na opravdu retro večírek nesáhnete vedle. Přes otřesné silonové šaty s nekonečnými volány z počátku 90. let, po svatební šaty alá cukrová vata, pionýrské, potapěčské nebo hasičské uniformy, mě očaroval výběr originálních oblečků vystřižených jako z bavorského Oktoberfestu. A protože jsem milovnice piva a děvče z Moravy, přesněji z Olomouce – určitě se na tom našem moravském Beerfestu v jednom takovém ukážu 🙂 

 

Textile house

Je asi nejdostupnější a nejznámější síť second handů s pobočkami po celé Praze a je jen na vás, kterou si oblíbíte. Na začátku měsíce vždy naskladňují novou “kolekci” všech možných i luxusních značek a zhruba po dvou týdnech začínají ceny klesat postupně dolů až na 30 Kč. Navíc se každý den vyhlašuje “Štastná půlhodinka” a dostanete během nákupu slevu 10-30% navíc. Pobočky na Praze 1, bývají z důvodu velké koncentrace sekáčových nadšenců hodně přebrané, přesto ocházím většinou s plnou taškou a rohlíkem na puse. Mým největším pokladem, který jsem si odnesla je kašmírový kabát Gianfranco Ferré za 450 Kč a vlněné duo svetrů od Escady za 120.

 

Origami

Soukenická 8, Praha 1

Stylový sekáč kousek od Revoluční třídy, který se zaměřuje převážně na dámské skvosty od 60. let až po současnost. Oblečení je opravdu čisté a bez šrámů působení času. Objevují se zde i kousky mladých českých návrhářů, skvělé trendy a speciální slevové akce.

 

Bohemian Retro

Chvalova 8, Praha 3

Majitelkou tohoto netradičního vintage obchůdku je usměvavá angličanka žijící v česku Rebecca Eastwoodová. Každý kousek na ramínku je originál, pochází z různých sekáčů a antiků po celém světě, a je zaručeně starší dvaceti let. Najdete tady vše od porcelánových sošek po dámské úlovky až po crazy doplňky. A pokud jste blázni do vintage určitě si nějaký odnesete, jako nedávno já skvělé sluneční brýle z počátku 90. let. Ceny se odvíjejí od vzácnosti věci, ale většinou jsou velmi rozumné.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...