Aby “móda” nebyla hanlivé slovo – Fashion Revolution

Fashion Revoluce (alespoň v podobě fotek) se bude již tento pátek šířit po celé planetě. Internet se zaplaví fotkami lidí, kteří cítí svů podíl a zodpovědnost při nákupu oblečení podobně a vyfotí se na podporu myšlenky s trikem “inside out”.

Jedna věc je posbírat likes za své selfie na Instagramu nebo Facebooku, druhá reálně se o udržitelnost módy zajímat. Ve Fashion MAP jsme pro vás proto připravili nejnovější videa na toto téma. Protože svět máme jen jeden a ten módní ho hodně ovlivňuje. Stejně ale naši skutečnou schopnost něco změnit ukáže vždy až samotná realita. A tak si u nás ve Fashion MAP klademe otázku – kolik lidí, kteří se do Fashion Revolution zapojí, bude skutečně schopných změnit své návyky a nakupování tak, aby bylo více šetrné?

To, že se vše díky veřejně známým osobnostem komunikuje trochu líp, je známá věc. Je na to třeba jít citlivě a hlavně autenticky. To rozhodně nechybí Vivienn Westwood, která se o přehřívání planety a skleníkový efekt zajíma už mnoho let. Nejen Fashion Revoluce, ale i Climate revoluce je rozhodně “horkým” tématem. Více info tu.  

To, že když něco chcete, tak to rozhodně docílíte, je video návrháře španělského původu Manela Toresse, který se hlásil na Central Saint Martins School of Art bez jediného slovíčka angličtiny. Kromě toho pak vynalezl a začal používat látku, která přímo na těle formuje požadovaný tvar. Nové technologie jsou také budoucností udržitelné módy. Více o jeho cestě tady

Za každým kusem oblečení stojí konkrétní člověk. Nemluvíme jen o návrhářských limitovaných řadách. Mluvíme o pravém opaku. Když se ráno oblékáme, někdy si ani neuvědomujeme, kolika rukami prošly naše jeany nebo spodní prádlo. Podívejte se sem

Pokud vám idea Fashion Revolution není stále zřejmá, podívejte se na video z letošního ročníku, které vysvětluje záměr i jednoduchý důvod proč se zapojit. Ve Fashion MAP se určitě zapojíme! V pátek přineseme nejen focení a náš pohled na Fashion Revolution, ale budeme se těšit i na vaše fotky a příspěvky.

 

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek