Ateliér módní tvorby – klauzury zima 2014

Přijďte se i vy přesvědčit o tom, že intezívní píli lze přetavit do podoby mnohdy velmi neotřelých realizací, které za poslední měsíce vznikly v jednotlivých ateliérech.A jak probíhaly samotné prezentace finálních výsledků zimního semestru 2013/2014 studentů Ateliéru módní tvorby? Do čeho investovali svou energii mladí kreativci pod vedením Pavla Ivančice? Co bylo společným pojítkem pro všechny? 

Nevšední parafráze kroje Renaty Dračkové umocněná předimenzovanou siluetou i užitím zcela současných materiálů, gobelínový model Terezy Rozálie Kladošové evokující „devadesátkový“ kýč dětství plného mončičáků a pastelových barev, drátenictví jako součást dynamické drapérie oděvů Lindy ZabilkovéFilip Hieke a jeho originální zapojení fotografické techniky do práce s oděvem, ladná symbióza detailů Lay Sedlákové, recyklace zbytků látek po babičce do zajímavé koláže Venduly Niklové, robustní konstrukce krojové sukně slezských předků Karolíny Liberové, venkovem inspirovaná Máša Šabatová a její svěží kombinace romantické výšivky a pracovního oděvu, doslova nepřehlédnutelná pletáž Jany Mikešové, tradicí ukrajinského košíkářství inspirovaná Antonína Záblotská, po staletí užívaná technika vrapování v podání osudem Panny orleánské okouzlené Natalliee Trayan i Tereza Ledvinová a její hravě snová poloha blízká estetice dadaistických kostýmů vychází z téhož. Zadání, kterým bylo řemeslo a tradice, tak rozkrývá celou škálu možností, jak k tomuto tématu přistoupit, jak jej uchopit.

Jste-li zvědaví, kolik krásného se zrodilo pod rukama nejen výše zmíněných, měly by vaše kroky v nejbližších dnech zamířit právě na UMPRUM, neboť výstava klauzurních prací potrvá pouze do 20.2.2014, přičemž otevřeno je každý den od 10:00 do 18:00Krátký fotoreport tak berte jen jako malou ochutnávku, která Vás má zvednout ze židlí.

 

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...