České roláky v hlavní roli

Local Icons uvedli jeho zakladatelky do života již před dvěma měsíci na fashion weekendu. Viděli jsme první výběr značek a věcí, které naše podniky ve vynikající kvalitě pořád vyrábějí. Co ale přináší Local Icons dál?

“Od září pracujeme na prodeji a prezentaci vybraných typů oděvů a doplňků a taky pomalu startujeme nové redesignované série oblíbených kusů,” říká Katarína Král, jedna z iniciátorek projektu.  “Navíc jsme se spolily s ateliérem Pavla Ivančice na UMPRUM a věříme, že část redesignů může vzejít také ze studentské spolupráce. Cílem je propojit akademický přístup a pracovní rytmus ve fabrikách, vnímat redesign nebo design jako součást procesu od vize k uplatnění v životě a na trhu a taky vytěžit synergii obou světů a pohledů na produkt, “ pokračuje Katarína. My ve Fashion MAP navíc víme, že se v LOCAL ICONS chystá na léto 2015 velké překvapení. Něco málo už Veronika s Katarínou naznačili na Instagramu, tak držíme palce a věříme, že se zanedlouho dozvíme něco víc!  Do té doby ale určitě pojedeme na Design Supermarket, kde se již za pár týdnů představí první  redesignované produkty projektu LOCAL ICONS.

Ale zpět k roláku. Chvíli se nám ve Fashion MAP zdálo, že obyčejný rolák z Jitexu může být docela nuda. Holky z projektu WEARE/ nás ale přesvědčily, že jde nejen o ultra konzervativní kus šatníku, ale že se dá vždy lehce sladit s něčím komplikovanějším nebo být normcore trendem. A výsledek může být skvělý. Čtyřem holkám, které jsou každá úplně jiná, originální, basic rolák úplně přirozeně zapadnul do šatníku. Po focení dokonce jeden rolák zůstal u Zuz a druhý u Silvii, protože i v reálním životě a nejen na shootingu se budou skvěle hodit. “Kromě toho se dají koupit za úplně normální peníze, takže když si mám v basic věcech vybrat mezi lokální a asijskou produkcí, mám v tom úplně jasno,“ říká Zuz. Projekt Pauly, Míšy, Zuz a Silvi můžete sledovat zde. Pokud se vám líbí, jejich FB stránky naleznete zase tady.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...