CHATTY s vírou v řemeslo

Designérské duo CHATTY je v posledních týdnech velmi aktivní – poslalo do světa novou kolekci, která vznikla ve spolupráci se stylistkou a fashion direktorkou české mutace MarieClaire Milenou Žuravljovou, spolupracuje s modelkou Zuzanou Stráskou, se kterou představilo video o procesu výroby ikonického produktu z dílny značky, a sice džínů na míru, naposledy pak společně uvedly džínovou vestu, na jejímž návrhu se podílela právě Zuzana. „Vždycky jsem chtěla svoji vlastní značku… a pořád bych jednou ráda… Ve spolupráci s holkami z @chattyprague jsem si zkusila navrhnout jeden kousek dle mého gusta, tuhle vestu. Chtěla jsem něco, co bude na více sezón, bude ke všemu a ze všedního outfitu udělá něco víc… vsadila jsem na čistotu a jednoduchost… Vesta je ale stejně něčím atypická výrazná … to bych zase nebyla já“, komentuje na Instagramu spolupráci modelka. My této spolupráci tleskáme a fandíme českým značkám, které pochopily, že komerční úspěch tkví i v komerčně úspěšných kooperacích. 

Na platformě Vogue Czechoslovakia pak měla premiéru i poslední sezónní kolekce z dílny CHATTY, kterou inspiroval střet dvou rozdílných světů. Ty se promítly především do barevnosti celé řady, ve které dominuje bílá barva –  symbol iniciačních rituálů, nových začátků, jakými jsou třeba svatba, křesťanský křest nebo brazilské Kandomble. Kolekci nechybí ani výraznější barvy – ostrá magenta, okrově žlutá nebo koňakově hnědá, které odkazují na další inspiraci – africké masky z Burkina Faso a také sílu a nezdolnost afrických rukodělných technik, které si zachovávají svou vizuální jedinečnost navzdory globálním trendům.

Čtrnáct silně ženských siluet, v nichž se prolíná zemitá barevnost africké pouště s precizním řemeslným zpracováním a tradičními rukodělnými technikami, potvrzuje mistrovství řemesla, které máme u CHATTY tak rádi. „V minulosti jsme s našimi kolekcemi procestovaly polovinu světa. Koncipovaly jsme naši značku jako globální a podle toho jsme také smýšlely o businessu i našich prezentacích. S patnáctým výročím našeho studia jsme se ovšem přiměly zcela zastavit a nahlédnout na svojí uplynulou práci hned z několika úhlů. Mluvily jsme s insidery z módní branže i s lidmi, kteří jen z povzdálí sledují naši tvorbu, mluvily jsme samy k sobě o minulosti, přítomnosti a budoucnosti. A dospěly jsme k tomu, co stálo při zrodu naší značky na samotném začátku – víra v řemeslo, krásu, ojedinělost a tradici užitého umění u nás. Proto jsme se rozhodly jít mimo. Mimo globální trh a mimo zažitý “módní” kalendář a mimo trend“, říká jedna ze zakladatelek značky, Radka Sirková.

Celá kolekce je vytvořena výhradně z přírodních materiálů – bavlněné krajky, plátna, režného lnu, hedvábného kreše a kůže. Její součástí je samozřejmě i denim, který je pro tvorbu našeho studia charakteristický. Tentokrát je to béžový salvedge s příměsí lnu, který prostupuje napříč celou kolekcí – v sakách, kabátech, sukních a samozřejmě kalhotách.

CHATTY nezapomněly ani na kožené doplňky, které vznikly ve spolupráci s Martou Babkovou tvořící pod značkou Margo.

Kredity k lookbooku CHATTY: Design & creative direction: CHATTY, Styling: Milena Žuravljova, Assistant: Marta Babková, Foto: Matěj Třešňák, Makeup and hair: Eva Svobodová, Models: Anka a Frederika /Elymgmt

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

Značka CHATTY se loučí

Po téměř dvou dekádách končí jedna z nejvýraznějších stálic...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...