DIY: kam se šperky ?

Určitě tu situaci znáte – po celém pokoji se vám válí náhrdelníky, řetízky i korále a je jich už tolik, že ani kovové háčky z IKEA tu tíhu nezvládají. Ty, které jsou schované ve šperkovnici, se vám zamotaly dohromady a na některé jste dokonce úplně zapomněli. Chaosu konec! Vyrobte si podle našeho návodu vlastní originální věšák na šperky a udělejte z vašich pokladů interiérový kousek – díky obyčejné větvi, kterou najdete při jedné procházce parkem nebo lesem.

Proč chtěla Thea do pokoje zrovna větev? „Miluju dřevo. Doma u rodičů máme skoro všechno ze dřeva a já jsem vždycky milovala vůni našeho domu v létě. Voní trochu jako sauna a trochu jako les, a dokonce ani tiché praskání trámů, ze kterého jsem byla jako malá v noci vždycky vystrašená, mojí lásku pro tenhle materiál nezmenší. Sháním nějaký špalek, ze kterého si udělám konferenční stolek, spím na dřevěných paletách a chodím po parketách.“ Jestli vás dřevo okouzlilo stejně jako nás, výroba věšáku na šperky je skvělá zábava na nedělní odpoledne.

 

 

 

Co je k tomu potřeba?

pořádnej klacek

hřebíky

kladívko

zlatý sprej na dřevo

maskovací pásku

stuhu nebo provaz

… a kopu šperků

Jak na to?

Nejprve se vydejte na procházku do přírody a najděte si pořádný klacek. Ten náš ležel kdesi pod keřem na Petříně, a tak jsme ho musely nejprve řádně usušit. Klacky jsou většinou špinavé od bahna nebo mechu, jestli tedy chcete mít pěknou barvu dřeva, vezměte si šmirgl papír a klacek nejprve pořádně opilujte a očistěte. Až budete s barvou a strukturou spokojení, zaťukejte v pravidelné vzdálenosti hřebíčky tak, aby pevně držely. My jsme náš klacek chtěly ještě trochu vylepšit, a proto jsme si maskovací páskou vyznačily místo pro ozdobné zlaté pruhy.

Na zlaté pruhy se vám bude hodit například akrylový sprej (použít můžete však také akrylovou barvu v tubě nebo ve skleničce a nanést ji štětcem). Musíte si akorát dávat pozor, abyste se trefili přesně do vyznačeného prostoru. Sprej používejte pouze venku a snažte se nevdechovat výpary, ať se nám u toho tvoření nepřiotrávíte 🙂

Po několika hodinách opatrně odstraňte pásku, předtím se však ujistěte, že je barva opravdu suchá. Teď už stačí jen větev přivázat na stuhu nebo provázek a pověsit na hřebík. Váš nový věšák na šperky je hotový!

Jsme z naší nové větve úplně na větvi! Zlaté proužky navíc ladí k lampě a obrazu, které větev obklopují, a navíc je ve všech těch náhrdelnících a korálích konečně pořádek 🙂

Inspirace

Jestli chcete do vašeho bytu či domu přinést víc přírody, dřevo je nejlepší pomocník! Zkuste si vytvořit věšák na oblečení nebo využijte na šperky místo hřebíků staré úchytky od šuplíků.

Upraveno z: http://mintyfinty.cz/2014/02/sperky-jsou-ze-me-na-vetvi/

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek