Tipy na čtení: Jan Boublík

Pro někoho je móda synonymem života, pro mě je to spíš takové každodenní nasazení a protože se móda bere mnohdy až příliš vážně, ředím tohle nasazení věcmi, které mi pomáhají držet si odstup a nadhled. Rád se tak ztrácím v příbězích a fenoménech, které módě konkurují.

Aktuálně mám rozečtenou knihu od Michaela Cunninghama. Nový příběh držitele Pulitzerovy ceny se jmenuje Snow Queen a pro snílky a přemýšlivce je jako dělaný, neboť poeticky vypráví o nejisté víře v Boha v dnešní společnosti. Intimní a citlivý příběh tak svou autentickou náladou pronikne do každého. Ale kromě klasické beletrie jsem se nedávno zasekl i v české autorské ilustraci a komiksu. Navedla mě k tomu výstava Lustr, která jako pozůstatek prvního stejnojmenného festivalu tuzemské kreslířské tvorby probíhá v galerii Salon S. Komiks Na odstřel Lucie Lomové je tou nejlepší volbou pro komiksového začátečníka. Detektivní příběh z divadelního prostředí mě baví především díky hlavní postavě divadelní kritičky Dity Oulibské, která připomíná legendární slečnu Marplovou.

A do třetice z toho klasičtějšího – pokud milujete detektivky, Kinga a Kubricka, určitě si budete stejně jako já brousit zuby na pokračování kultovního příběhu Osvícení, k němuž se King vrátil po více jak třiceti letech. A dobrá teď k módě. Jelikož jsem jako jeden z mála (jak v poslední době zjišťuji) skutečným fanouškem původního Christiana Diora, nemohla mě minout publikace fotografií Dior The Legendary Images, která kompletuje vůbec ty nejúžasnější fotografie Diorových kreací. Sice jsem se k fotografiím dostal zatím jen online pročítáním, ale na hardcover z Amazonu už čekám týden (doufám že dojde:) ).

Civilnější počtení představuje k stejně poutavá publikace Denim Story, jež rekapituluje osmdesátiletou historii džín. A co se online počtení týče, v poslední době si ujíždím na online verzi magazínu Wild, kde postují kreativní projekty, které mě baví – například balónky torontského grafika Adama Kurtze s výstižnými hesly jako: „Sorry I am such asshole“. Mimo to tam ale dobře píší i o módě a umění, WILD je definitivně IN. Stejně jako německý Kaltblut, který dělá z módy a umění nejvíc sexy věc. 

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...