Get ready. Český módní podzim je tady!

Tím prvním, co nás v září čeká je Mercedes Benz Prague Fashion Weekend. Od loňského roku se změnil kreativní tým, změnila se lokace, změnil se koncept výběru návrhářů a všichni už jsme jako na jehlách, co všechno ještě bude jiné a jestli lepší. Fashion weekend je ale hlavně o nových kolekcích. Nové vydání Blue Paperu poskytlo ochutnávku a je to až k nevydržení, když je u jména Jakuba Polanky svetr a u Petry Ptáčkové jen čepice… nemusíte se bát, že by vám ta velká uvedení utekla. 

Konkurence je důležitá pro udržení vysoké laťky a proto ani letos nechybí už tradiční, pro letošek Unique Fashion Week. Tato akce představí spíše komerčněji zaměřené kolekce známých světových značek i butiků. Alexandre Herchcovitch, John Richmond, La Perla, nebo z českých Ivana Mentlová či Klára Nademlýnská, to jsou ověřená jména. Prostory Slovanského domu ale zaplní i nezávislejší osobnosti jako je Zuzana Kubíčková, Karolína Otevřelová, v rámci Young Talents se představí Soňa Zajacová, Romana Wilson a Jiří Kalfar. A byla by věčná škoda opomenout soutěž Black Card a její letošní vítězku, Denisu Dovalovou. Jaká asi bude vítězná kolekce? Vstupenky si můžete taktéž zakoupit přes Ticket pro, a to jak na přehlídky (v ceně kávy a zákusku), tak na VIP párty (v ceně kožených bot).

Pokud nemáte rádi davové scény a máte raději skutečně nové tváře, je tady Arcolor. Z původního pestrobarevného podniku se vyvinula zajímavá událost. Těšit se můžete na diskuse na téma branding, fair fashion nebo fashion industry, známá jsou už i některá jména návrhářů. Svou kolekci představí Jana Minaříková či Alžběta Presová … a osm zatím neveřejných jmen.

Je toho tajemství málo?

Pro neohrožené dobrodruhy přichází Sci-fi Safari pod taktovkou Olo Křížové. 29.9. se ve Fashion Clubu v Praze můžeme těšit na finalisty projektu – Annu Mareškovou, Markétu Martiškovou, Adama Ptáčka, Kristinu Synek a Eshu. Víte něco více? My věříme, že to bude bomba, pro jistotu však zvažujeme, jestli se místo bot na jehlách nevybavit raději tropickou helmou…

Září tedy rozhodně nebude nudné a šedivé, naopak, předvede všechny možné aspekty místní módní scény. Když přičteme k událostem i Dyzajn market (14.9.) Holešovice fashion market (26.9) a Prague Fashion Night (10.9.), případně různé nákupní akce s vystřiženými kupónky, ukáže se móda v Praze v celé své pestrosti a plastičnosti. Ať už tedy jste fanouškem spíše luxusu, umělecké-party scény, nebo nezávislých alternativ, ať už preferujete eleganci černých roláků nebo tylové sukně, v září si v Praze přijdete na své.

A že nejste pražácí? Jenom dobře. Využijte prázdných vysokoškolských kolejí a zastavte se na třeba víkend. Většina z módních tvůrců, nadšenců a pisálků je stejně náplava 😉

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...