Jak získat creative internship? #1

Každý, kdo má chuť tvořit a učit se novým věcem, si dřív nebo později nalezne vlastní cestu a spřízněný okruh lidí. Díky mladým a rozvíjejícím se startupům to jde snáz.  V oblasti sociálních médií, online marketingu a PR začíná být i u nás pozice intershipů úplně normální.  Agentury jako Bubble, Loosers, H1,  FleishmanHillard Prague nebo Bison&Rose, ty všechny stojí za to, aby jim mladý nadějný marketér nebo online specialista poslal životopis. Také personální agnetury se pomalu začaly víc a víc zajímat o volné pozice pro stážisty. Existují dokonce i samostatné stránky jako stážepromladé.cz a stáževefirmách.cz .  Oproti západním zemím je to však stále jen začátek.

Pravdou je, že internship se lehce hledá ekonomům nebo  právníkům. 

Ale jak je tomu v módní branži? Dá se vůbec něco sehnat?  Ve Fashion Map si myslíme, že ano. A nemluvíme jen o dočasných stážích. Myslíme na projekty, kolekce, speciální výstavy, přehlídky, online obchody nebo webové stránky… že jo :).  Takže pokud byste chtěli léto trávit ve fashion duchu a v Praze, máme pro vás seznam míst a oblastí, kam se rozhodně vyplatí poslat svoje CV !

Online obchod s teniskami Footshop je rájem pro všechny “cool děcka”, online marketéry, milovíky bot a také social media fashion nadšence. Pokud se zajímáte právě o urban styl, máte rádi práci s “ kamarády” a vyznáte se v online prostředí, nebo rádi fotíte, rozhodně stojí Footshop za zkoušku.

Taky je tu nová PR agentura Artspeak, která se orientuje výlučně na umění a módu. Realizovat se můžete v několika projektech, které Artspeak produkčně zastřešuje. Naučíte se jak v realitě vypadá press day, jak se oslovují novináři a na jaké detaily se ve fashion světe nezapomíná.  

Když se bavíme o stylu a módě, jedna z agentur, která nás automaticky napadne je agentura Backstage. Na lokální fashion scéně je to jedna ze stálic. Každý měsíc organizuje kurzy pro stylisty, které jsou propláceny i z úřadu práce. Ti nejlepší z absolventů získali dokonce svoji vysněnou práci. Po kurzu je navíc každá účastnice zařazena do speciální FB skupiny, která nabízí mnoho příležitostí, jak si vyzkoušet stylování v online magazínech. Do Backstage zavolejte, i když máte zájem o redakční praxi, focení nebo asistentské práce. Nikdy nevíte, co může vyjít.

Móda  a make up mají k sobě blízko. Make up Institute Prague je jedním z míst, kde se můžete něco dozvědět nejenom o nejnovější způsobech líčení, ale také zjistit, jak funguje agentura a naučit se něco o produkci nebo organizování eventů.

Slovak Fashion Council a Czech Fashion Council jsou projekty, které se starají o lokální designéry, organizují přehlídky, soutěže a vydávají tiskové zprávy. V obou případech stojí za chodem organizací spousta práce. Chcete vědet více? Zkuste se obrátit na centra a nabídněte se jako letní intern.

Když se malé projekty rozrůstají, vždy se hodí mít po ruce šikovné lidi, kteří se připojí a chtějí pomoct s detaily. Když jsou k tomu funky fresh, mají rádi módu a nevadí jim pracovat i večer nebo sem tam při víně i o víkendu, jsou to ti praví, které hledáme do Fashion MAP. 😉

Když tedy umíte plynně česky, zajímáte se o návrháře, lokální tvorbu, rádi píšete a chcete se dozvědet více o sociálních médiích a také nemáte problém s vyřizováním různých věcí. Chceme o vás slyšet! Ve Fashion MAP rozbíháme nový projekt a budeme rádi, pokud do něho budeme moct pustit další kreativní fashion victims 😉

Své CV a motivační dopis posílejte na silvia@fashion-map.cz

 

Příště se v našem letním speciálu zaměříme na hledání internship v zahraničí. Máte zkušenosti? Napište!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...