Pomáhání vypadá dobře City Souls 2

City Souls je první ucelenou charitativní kolekcí, která spojuje více zvučných jmen české a slovenské designérské scény. Výtěžek putuje na pomoc konkrétním psím útulkům. Minulé léto se designéři poprvé spojili, vytvořili letní kolekci a udělali tak z nakupování letních šatiček a triček úplně odlišný zážitek, jaký jsme doposud v našich končinách neviděli. Letos se jim to povedlo díky koordinátorce Karolíně Juříkové a Kataríně Král udělat ještě větší a ještě líp.

Odivi udělala její typickou siluetu. Věc, která na ramínku vypadá trošku nezařaditelně, ale ve skutečnosti to bude váš oblíbený a nejvíc kus na tohle léto. Jako každá věc od ní, i tahle je neskutečně pohodlná a přitom super kombinovatelná. Odivi kusy se dají zkombinovat s elegantním stylem nebo si k nim vezmete šlapky a můžete také vyrazit na pláž.

Miro Sabo má v kolekci jeden z nejvýraznějších kusů. Společenské šaty působící přímo večerním dojmem. Jemně strukturovaný povrch a tlumená modro-šedá barva jim dodávají super letní a fresh nádech. Je to přesne takový kus, který musí mít alespoň jeden každá žena v šatníku. Vytáhněte je ven a jste nejen originál, ale celý večer se vás budou vyptávat odkud tento statement kousek máte.

Další “společenský” kus z kolekce jsou šaty od Jiřího Kalfaře. Jiří tvoří velmi ženské siluety a v modelu pro City Souls si vyhrál s kontrastem šedé a černé. Jeho kus je díky hedvábí také nejdražší. Geometrické tvary přidávají na zajímavosti a originalitě. Btw. víte, že něco podobného bude mít i Jean Paul Gaultier ve své kolekci na příští rok? Kalfař to akorát stihl dřív J.

Mirka Horká je dalším výrazným jménem na seznamu. O tom, že Mirka začala tvořit i pro ženy jsme psali tady. Její kus je jednoduchý, ale zato víc než praktický a díky správně zvoleným šperkům se z něj stane přesně ten, který se bude dát donekonečna variovat.

Nezaměnitelné a silné kusy z kolekce jsou šaty od Moniky Krobové. Žlutá varianta a také zajímavé vzorování. Oboje v limitovaném počtu. Jakmile si však jedny vyzkoušíte, nebudete se moct rozhodnout, které si domů vzít dřív.

Tereza Kladošová je talentovanou a výraznou studentkou UMPRUM. Do kolekce udělala jeden z nejhravějších kusů. Mikinky v pastelově žluté a růžové barvě s průhlednými šifónovými rukávky a se zajímavým potiskem. Oči. Možná jako pohled do psí duše. Možná jako vize lepší budoucnosti, ve které budou moci pejskové i díky pomoci projektu žít.

Do projektu se letos zapojila i La Formela a rovnou vám sestavila celý outfit. Černobílé kraťásky, střihově netradiční a přitom jednoduchý modrý top s černým lemováním a ke kraťasům bomber jacket. Designově nejzajímavější je právě “bomberka” s potiskem černých rozpuštěných vlasů. Možná je to inspirace právě jednou z trojice návrhářů Mirkou Kohutiarovou? Každopádně pro všechny brunetky má tento kus přidanou hodnotu – skvělý joke 🙂

V kolekci je více kusů ve dvojím provedení. Šaty od Odivi jsou v červené a černé barvě, stejně jako vzpomínané tuniky od Moniky Krobové, tak i šaty s originálním potiskem od Darii Maakevy. Design na šaty v univerzální bílé a cukrátkově růžové vznikl v rodiném kruhu, vytvořila ho Dariina sestra Marie. Zajímavostí je, že se potisk nachází na zadním dílu.

Značka Chatty do kolekce přidala kalhoty v zemité barvě. Pokud jste chtěli kalhoty právě od této značky a jeany nejsou pro vás zrovna to pravé, je bavlněná varianta na léto ideální.

Ve Fashion MAP jsme rádi, že jsme se mohli do projektu zapojit také. Díky blogerské soutěži, kterou jsme zorganizovali, bude výtěžek na pejsky v útulcích ještě vyšší. Chcete vědět jaké návrhy byly nakonec vytištěny? Více o nich, jejich ideách a vůbec celkový oficiální blogerský shooting již brzy na Fashion MAP.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...