Kam na školu v zahraničí? Istituto Marangoni – škola, kde studují talenty

(Fashion MAP promo)

Lidí, kteří se zajímají o módu, je asi čím dál víc. Jsme obklopení fashion bloggery, instagramery a fotografy, co mají třeba svoje vlastní “nudné” zaměstnání a módou žijí ve volném čase. Co když ale chceme to, co nás tak baví, studovat? Jaké jsou možnosti?

Jsme hrozně rádi, že i v Česku a na Slovensku se dá v současné době zaměřit na víc oblastí, které jsou spojené s fashion byznysem. Je možné studovat předměty, které by nás před  lety ani nenapadly a stále více lidí se módou chce zabývat nejenom prakticky, ale hlavně akademicky. Můžeme říct, že je u nás vybudovaná tradice studia oděvního návrhářství a taky obuvnictví. Důkazem toho jsou například studenti z ateliérů na Umprum, nebo nové talenty z ADO Zlín, které jsme nedávno mohli vidět na Mercedes Benz Prague Fashion Week a do popředí se díky různým studentským eventům dostává i fashion marketing!

Napadlo vás ale, že se dá studovat i módní styling, módní fotografie nebo přímo módní marketing? Jasně, že dá! Jenom budete muset odjet z domu trošku dál, než do Prahy nebo Zlína.  Zahraničních škol, které nabízejí super studijní programy (o kterých se nám často ani nezdálo), je hodně… těch opravdu kvalitních trochu méně…

Istituto Marangoni patří mezi top 20 vysokých škol v oblasti fashion a skoro 90 % studentů dostává pracovní nabídky od společností jako Vogue, Moschino nebo Dolce & Gabbana, to by šlo, že?  Neberte ale zahraniční módní školy jako něco nereálného, kam nemáte šanci se prodrat. Letos na školu nastupuje Victor Varg, který už předvedl svoji vlastní kolekci na Bratislavských módních dnech. Dalším živým důkazem je například Nela Holan, která pochází z Chomutova a na Istituto Marangoni v Londýně studuje Fashion Design zaměřený na Womenswear.

“Hledala jsem na internetu školy, které by splňovaly vše, co jsem od vysoké školy požadovala a Marangoni mi přišla (a stále přijde) nejlepší volbou. Vyšlo to časově krásně a měli zrovna v Praze přednášku přes agenturu IQ Consultancy, která mě nadchla ještě víc. … Istituto Marangoni opravdu ví co dělá a své studenty tlačí do toho, aby byli tak dobří, jak jen mohou”, říká o škole Nela.

IQ Consultancy je oficiální zástupce Istituto Marangoni v České republice a 1. října pořádá v Praze prezentaci, kde se dozvíte všechno o studiu módy v zahraničí. Pokud byste přece jen uvažovali o tom, že seberete odvahu a proměníte svoji vášeň v něco víc, určitě přijďte do Four Seasons Hotel Prague v 18 hod. Účast je zdarma, stačí se jen zaregistrovat . 
A pokud si před tím chcete dozvědět něco víc o studiu na škole, přečtěte si celý rozhovor s Nelou

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...