Knihy, móda, design a nové technologie… vše o designSupermarketu

Letos stoprocentně doporučujeme neobejít klasiku jako Local Icons, Odivi, Braasi Industry, Muslin Brothers, Sofyahat nebo Pavel Brejcha. Ze šperků pak Nasstasiu Aleinikavu, Kateřinu Reichovou, nebo Janu Rollo. Chystají se premiéry, speciální akce, koktejly nebo limitované edice. Mezi aktuálními vystavovateli jsme ale našli i značky méně známé, které vnáší nové nápady a svěží vítr na českou scénu. Kdo zaujal a proč? Objevte s námi nováčky na letošním DSM.

Tsocheva je mladá značka studentky UTB Terezie Cočevové, která představí kolekci inspirovanou korzetem a jeho historií. S technikou provázků, které se dříve používaly místo kostic se setkala při rekonstrukci historického korzetu a přenesla ji do kolekce, v níž používá jutové provazy v kombinacích s různými materiály. Jednou tvoří základ oděvu, podruhé je najdete v detailech. 

Hlavní hvězdou letošního suproše je Izraelka Danit Peleg. 3D tisk v jejich rukou nabyl úplně nový rozměr. V plánu totiž nemá prodávat hotové šaty, ale návrhy a soubory, které si na své 3D tiskárně sami vytisknete. Revoluční přístup už představila v mnoha světových metropolích, teď je na řadě Praha J Můžete se s ní osobně setkat na workshopu, nebo si přečtěte náš exkluzivní rozhovor tady.

Fanouškům tradičních technik by neměla uniknout pětičlenná skupina Dry Milk of Virgin Mary, pod níž tvoří studentky fashion designu, které dávají osvědčenému novou tvář. Minimalistické střihy, čisté linie a dekor, tvořící harmonický celek.. Výšivka na softshellu, tepelná deformace tyveku, zatavování krajky do PVC, plstění. Že některá slova ani neznáte? O důvod víc navštívit jejich instalaci. 

Jestli je vám blízká provokace a netradiční pojetí oděvu a šperků, nenechte si ujít Svatou Agátu. Genderová nevyhraněnost spolu s novým přístupem nemají tvořit trendy, ale podpořit osobnost a styl nositele. Šperk představující bradavku si nedovolí nosit každý, ale pro méně odvážné má Agáta třeba tričko s korozí jako dekorem. 

Móda v propojení s „nemódními povoláními“ se nám zdá jako dobrý nápad a přináší odlišné techniky a jiný pohled na věc. Přesně tak je to i u 2D3D šperků, jejichž autorky vystudovaly architekturu a považují ji za studnici nápadů. Optické klamy, tvary a linky jsou základními kameny při tvorbě. K vánoční atmosféře na DSM přispějí i tím, že představí stříbrnou kolekci inspirovanou litím olova.

Navnadili jsme vás? Vše najdete kousek od Staroměstského náměstí od 10 do 13 prosince. Kromě toho více českého designu a hosty z Dánska nebo Izraele. K tomu všemu workshopy, přednášky, výstavy, talky a speciální slevy  – více v programu  

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...