KVIFF mapping: outfity, které stojí za povšimnutí

Letošní 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se už tradičně nese nejen v duchu oslav filmu, ale také módy. Ikonický červený koberec před hotelem Thermal se tak stal přehlídkou outfitů, mezi nimiž byla ve slušném počtu zastoupena také tvorba českých návrhářů. Dominovala bílá a červená barva, korzety, šaty bez ramínek nebo objemné řasené šaty.

KVIFF
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Tomáš Němec, Martin Kohout, Hana Zárubová nebo Michael Kovačik. To jsou jen některá z jmen českých designérů, jejichž tvorbu vynesly známé tváře na červený koberec. Podpora lokální tvorby a prezentace oděvního řemesla, které má v Česku dlouholetou tradici, je pozitivní zprávou nejen pro zdejší módní scénu. Zmapovali jsme pro vás, kdo na koberci zabodoval a kdo by měl pro příště na stylingu ještě zapracovat.

Eliška Dospivová & Annet X

Pokud bychom měli říct, který z designérů je pro nás jasným vítězem, byl by to Tomáš Němec. Po velkolepé prezentaci kolekce SI SALPA! na posledním pražském Fashion Weeku bylo jasné, že není možné, aby některý z modelů nespatřil slávu i mimo Tyršův dům, ve kterém se Fashion Week konal. Dva modely tak do Karlových Varů vynesla Eliška Dospivová, o jejimž outfitu se doposud píše jako o nejlepším modelu z celého festivalu. Pozornost vzbuzoval také turban od módní designérky Alexandry Gnidiak. Naopak rudá róba, kterou vynesla Annet X, dokonale kontrastovala s alabastrovou pletí a světlými zpěvaččinými vlasy. Výrazné náušnice skvěle doplňovaly celý look a absence náhrdelníku podtrhává rčení, že méně je někdy více, což se osvědčilo.

Jenovéfa Boková

Při zahájení festivalu všem utkvěla v paměti herečka Jenovéfa Boková, která oblékla šaty z dílny mladého talentovaného návrháře Martina Kohouta. Snové šaty v nazlátlé barvě na červeném koberci krásně vynikly a skvěle ladily k hereččiné energii i estetice. Perlové náušnice podtrhly celkový něžný dojem. Martin tedy potvrdil své oprávněné místo mezi designérskými špičkami a já věřím, že se modelů z jeho nejnovější kolekce, které prezentoval v ateliéru na Strahově, dočkáme i na dalších slavnostních událostech.

Aňa a Ester Geislerovy

Osobitá elegance. Tak by se dal popsat outfit, který vynesla herečka Aňa Geislerová. Tradičně nezklamala a držela se svého stylu – a to je dobře, protože se jí to opakovaně vyplácí. Vynesla šaty populárního mermaid střihu bez ramínek značky Marchesa, která má původ v New Yorku, a doplnila je psaníčkem od CULT GAIA. Oboje ze Zalando. Šperky, které Aňu zdobily, byly od českého šperkařství Gismondi 1754. Za finálním stylingem stojí stylista Miroslav Romaniv, jenž pomáhal se stylingem také Ester Geislerové, která Aňu doprovázela. Ta svůj outfit trefně nazvala hned dvěma přízvisky: Black mořská panna a Zloba v brnění a s kovovými prvky. Tak jako tak, jednalo se o velice povedený look sestavený z šatů od anamé a šperků od Halada Jewellery.

Elizaveta Maximová

Vyzdvihnout musíme také model od Elizavety Maximové, která držela notu s filmovou tematikou a díky Michaelu Kovačikovi, který stojí za tvorbou jejich šatů, rázem připomínala filmovou hvězdu ze starého Hollywoodu. Šaty spojují retro nádech s originálními prvky ve formě vlečky přes jedno rameno a zajímavou práci s objemem. Elizaveta je vynesla se vší parádou a doplnila šperky Roberto Coin v hodnotě 600.000 korun.

Eliška Křenková

Pokud mám pro někoho slabost, tak je to herečka Eliška Křenková. Málokdy se stane, že by se mi netrefila do vkusu a nejinak tomu bylo i letos. Na zahájení vynesla komplet od návrhářky Hany Zárubové. Pudrový tělový top s odhalenými rameny a objemná černá sukně netradičního tvaru fungovaly skvěle dohromady. Volné místo u krku a dekoltu dalo prostor visacím náušnicím z ateliéru šperkaře Zdeňka Vacka a celý look oživilo stříbrné psaníčko od české firmy .about leather.

Andrea Bezděková

Andrea Bezděková podpořila jednu ze studentských prací Anežky Kabelkové z Katedry designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci. Konkrétně se jednalo o šaty z kolekce STÉBLA A STONKY, kterou prezentovala na posledním Fashion Weeku a inspirací jí při tvorbě byla právě letní louka. Andrea tak vynikala pro červený koberec netradičním modelem v zeleném odstínu i atypickým líčením.

MBPFW
Zdroj: Arthur Koff

NobodyListen a Vojtěch Dyk

Z pánských modelů vynikal DJ NobodyListen, který si dal na outfitu, za kterým stojí návrhář Lukáš Macháček, záležet. Zkombinoval jej se šperky značky Messika a doplnil formální vestičkou s hlubokým kulatým výstřihem. Jako jeden z mála mužů se tak nebál experimentovat a vyplatilo se to. Pochvalu dostává také zpěvák Vojtěch Dyk, který se na zahájení sladil celý do černé barvy a look doplnil zlatavými slunečními brýlemi.

outfit
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Za méně zdařilý považuji outfit Petry Nesvačilové. Průstřihy i rozparky jsou fajn prvkem, který může být efektivní – musí být ale správně použity, což se v tomto případě spíše nevyvedlo. Stejně tak bych se pro příště vyvarovala objemným květinovým prvkům, které v tomto případě působí tak trochu zastarale a pestře růžová barva tomu příliš nepřidává.

outfit
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Podobné texty

Narozeninový LOOKBOOKㅣhvězda TikToku Madeline Argy a její y2k móda

Mnoho lidí jí přezdívá druhá Emma Chamberlain. A není...

Nástupní kolekce českých olympioniků od Jana Černého přinesla svěží vítr

Zaujmout celý svět během krátkých deseti vteřin je náročný...

Barevné plavky a komplety s unikátními geometrickými vzory od Cindy Kutíkové

Česká designérka a grafička Cindy Kutíková přichází s novou...

HAILEY BIEBER a její letní food-themed beauty trendy

Asi bychom těžko hledali známější osobnost v oblasti virálních...

Narozeninový LOOKBOOKㅣLana Del Rey a její vintage glamour

Dnešním dnem slaví ikonická Lana Del Rey své 39....