Letem fashion světem #15

Kolikrát už? Početné kolaborace řetězců i high endových značek s nestárnoucím Disney následuje Marc Jacobs, který pod svou značkou Marc By Marc Jacobs představí v roce 2016 prázdninovou kolekci doplňků s motivy Alenky v říši divů. Snad se mu podaří dostat z vyjetých kolejí a jeho kolekce bude jedinečná. Pomoct by mu mohly i hvězdy, které si k propagování vybral. Helena Bonham Carter, Ann Hatheway nebo Johny Depp jsou vždy alespoň částečnou zárukou úspěchu.

Dolce & Gabbana sází v nové kampani na globální obsesi jménem selfie a nejen to. Ústředním tématem je rodina a po sezóně jaro/léto 2015, kterou dvojice věnovala babičkám, přisoudili hlavní roli matkám v sezóně podzim/zima 2015. Marketingový tah je to výborný. D&G chtějí vytvořit ten nejširší záběr potenciálních zákazníků a rodina je jedna z hodnot, která zafunguje vždy. Ženy na fotkách s dětmi v náručí, se sluchátky, pořizující fotky sebe sama i v jiných každodenních situacích v nekaždodenním oblečení. Opravdu pestrou kolekci se zajímavými náměty prolistujte na http://fashionista.com/2015/06/dolce-gabbana-fall-2015-campaign

Oblíbenost tenisek nadále stoupá, a to v celosvětovém měřítku. Kombinují se s čímkoliv a ani ženy v kostýmku s keckama na nohách už nikoho nepřekvapí. Pro všechny fanoušky pohodlné obuvi se bude konat Sneaker Con, show putující po několika amerických městech. Cílem návštěvníků bude prodat, koupit nebo vyměnit modely kultovní, limitované, všední i nevšední. Dalším potvrzením tohoto trendu bylo šílenství kolem představení nového modelu nízkých  Yeezy 350 Boost, jejichž design má na svědomí jak jinak než Kanye West. Tahle limitovaná série Adidas si dokonce vysloužila svou vlastní aplikaci na předobjednávky, ale ani technologie nezabránily opravdu skalním příznivcům vystát několikahodinové řady. A jak už to tak u limitek bývá, dva dny od jejího uvedení ji seženete už jedině na ebay.

Kreativní ředitel módního domu Givenchy, Ricardo Tisci, se navzdory tomu, že módní průmysl je tvrdý boj, rozhodl překvapit a do své kampaně pro Givenchy obsadil konkurenční Donatellu Versace, jež pro něj symbolizuje fashion ikonu. Ráda prý porušuje pravidla a pozvání ke spolupráci přijala rivalka bez váhání. Společně tím chtějí sdělit světu, že i v módě je opravdová globální komunita, ve které je možné se podporovat a respektovat. A jen tak mimochodem na přihřátí polívčičky, v pánské části kampaně účinkuje slovenský topmodel Filip Hrivňák. Postoje návrhářů na http://www.dazeddigital.com/fashion/article/25234/1/why-donatella-versace-s-campaign-for-givenchy-is-a-big-deal

Project Runway už se na amerických televizích objevuje nějakou dobu. Težko říct, zda jsou V USA posedlí reality shows, v každém případě mají slabost pro silné příběhy talentovaných lidí. Další teen hvězdy se patrně zrodí z Project Runway Junior, kde si děti od 14 do 17 let vyzkouší, jaké je to vytvářet modely pro mola a budou pod neustálým tlakem, který je někdy nesnesitelný i pro dospělé účastníky. Dvanáctidílná show je ohlášená na podzim, ve každé epizodě pokaždé vypadne jeden malý ´´designér´´ po rozhodnutí poroty a na samém konci zbyde jediný. Jako vítěz pak obdrží lákavou výhru a to nemalý obnos na rozjetí vlastní řady oblečení. Jak to všechno probíhá, najdete na http://date-release.com/project-runway-season-14/.

Období dovolených se přiblížilo, proto nakonec přinášíme ideální řešení pro všechny, kteří by rádi učinili přítrž chaosu ve svých zavazadlech. Co máme konkrétně na mysli? Udělejte si několik vteřin čas na video, v němž se představí kufr obsahující police a jiné vychytávky pro uspořádání všech nutností. Jedinou klasickou nevýhodou je cena, pod 350 dolarů ho prý neseženete. Ale kdo ví, třeba už za pár let budou běžnou součástí domácností.

Prázdniny začínají, ale my se budeme hlásit s novinkami i přes léto. Příští týden zase tady v tradiční rekapitulaci módních aktualit.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...