Letní fashion guide

Letní sezónu módních akcí zahajují dvě mimopražské. Ateliér designu oděvu a obuvi Liběny Rochové má na svědomí výstavu Modfolk v brněnské Jurkovičově vile. Podtitulem Modernita v lidovém láká na vernisáž 25. června, pokud nemáte zrovna čas, nezoufejte, expozici bude možné navštívit až do 25. října. Na Moravě ještě zůstaneme. Mladá, ale oblíbená značka Wolfgang pokračuje v sérii akcí nazvaných WOLF GANG NIGHT a slibuje přijít jako pokaždé s něčím novým a neočekávaným. Vstupenky je ale potřeba rezervovat dopředu a kapacita je omezená, proto už 26. června neváhejte, nahoďte all black/all white kombinaci a vyražte do Besedního domu s ostatními členy vlčí smečky.

V hlavním měste se můžete těšit na tradiční dvoudenní Prague Fashion Market, který mění místo a jeho letní edice na Smíchovské náplavce je spojena s Local Food Marketem.  Pokud plánujete podpořit malé značky a setkat se přímo s tvůrci, je pro vás tahle nákupní akce jako dělaná. A když už jsme u těch menších značek, v nákupním centru Chodov najdete téměř do konce srpna malý ostrůvek udržitelné módy s názvem Green Pop-Up Store , o kterém jste se u nás mohli dozvědět tady. Pokochat se a nakoupit můžete kousky od Mira Sabo, Odivi, La Formely, Nastasie Aleinikavy, Matt & Natt s spousty dalších. Vyrazit můžete nejen na nákupy, ale i na workshopy a přednášky tematicky zaměřené na udržitelnost, recyklaci a zelenou módu vůbec.

K létu patří festivaly a ke Colours of Ostrava,který proběhne v půli července, už neodmyslitelně patří Design zóna, která se tentokrát dočkala malého rozšíření. Potkáte se tu se zástupci jak značek ostravských – City Folklore, tak s tvůrci z celé republiky. Nemusíte se bát, už dávno se na Coloursech neprodávají jen batikovaná trička a harémové kalhoty. 🙂  Festivalová sezóna pak pokračuje v srpnu a módu ve spojení s českou hudbou si užijete i na Střeleckém ostrově. Dyzajn Market pořádá festival a přizval si kromě prodejců i talentované lidi z hudební branže, nebo divadla. 

Těm z vás, kteří si chtějí léto užít aktivně a vzdělávat se, můžeme doporučit kurzy Institutu módní tvorby v salónu Clarisse. Při rozhodování vám může pomoci také zkušenost naší Silvii. O programech, které Clarisse nabízí, lektorech jak vůbec jeden z kurzů probíhal, psala tady. Kompletní nabídku kurzů, které v hojném počtu začínají, nebo probíhají právě v létě, můžete prozkoumat na stránkách ateliéru.

Pokud se chystáte vycestovat a zažít módu evropskou, doporučujeme fashion weeky. Od 7. do 10. července nebudeme ani my chybět na Berlin Fashion Weeku. V rámci týdne plného módy bude možné navštívit i zelené showroomy a etické fashion show, jejichž letošním tématem bude veganská móda. Značky jako Goodsociety nebo Marion Kracht Design by Lana produkují oblečení kompletně bez použití kůže, hedvábí, kožešiny a vlny. Na programu budou panelové diskuze nejen o veganské módě, ale také o wearebles a technologiích v módě. A v Německu budeme mít pár vlaštovek i my. Czech Fashion Council se zasloužil o letní showroom, kde se odprezentuje deset vybraných českých designérů. Na kompletní program se pak můžete podívat oficiálních stránkách.

Od 5. do 7. srpna ožije módou Kodaň. Opening show si vysloužila mladá značka Lovechild 1979, jež na fashion weeku loni teprve debutovala. Modely jsou navrhovány s důrazem na detaily a jednoduchost a snaží se zachovávat balanc mezi ženskými a mužskými prvky. V těchto dnech se v Kodani představí mix návrhářů lokálních i zahraničních. Zajímavou záležitostí může být také přehlídka Fashion Collective CPH – platforma pro mladé designéry, zaměřená na ruční výrobu a udržitelnost. Vše, co potřebujete vědět a dokonce také to, jak se stát dobrovolníkem a třeba i proklouznout do backstage se dozvíte na stránce Copenhagen Fashion Week.

A na konec zpátky do Čech. Na přelomu prázdnin a školního roku nás čeká Mercedes Benz Prague Fashion Week se změnou v názvu, novým logem i tváří. Tou je topmodelka Eva Doll, která fotila i pro Vogue a pomalu se stává celebritou. Program se zatím připravuje, ale už známe pár jmen. SS 2016 představí Jakub Polanka, Denisa Nová, Kateřina Geislerová, Petra Ptáčková, Martina Špetlová nebo La Formela. Pokud máte mezi designéry svého favorita, bedlivě sledujte stránky MBPFW, protože předprodej vstupenek bude zahájen už v příštích dnech.

Navnadili jsme vás? Další tipy budeme postupně přidávat, takže není nic jednoduššího než sledovat náš kalendář událostí.  Užijte si léto!

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek