Mapujeme lokální módu

Alex Monhart je pánská značka tvořená slečnou. Její specifikace? Neobyčejná. Pánské nebo i unisex motýlky. Ať už je to jakýkoliv materiál, tvar zůstává stejný.

“Chci, aby moji motýlci měli svůj rukopis, aby každý věděl, od jakého návrháře pocházejí.”

Nově se portfolio designérky rozrostlo o skvělé unisex batůžky, které se dají přetransformovat do psaníčka nebo i obalu na notebook. Clever a mega hezké! Je to přesně věc, kterou můžete nosit všude. Pokud vás náš popis nebo obrázky dole zaujaly natolik, že se vám po Alexiných taškách rozbušilo srdce, od prosince se budou dát sehnat  nejenom na netu, ale i v kamenném obchodě značky Leeda.

Jak se Alex dostala k tomu, aby navrhovala pánské doplňky? “Když jsem chodívala na market a různé trhy, všimla jsem si , že pro kluky tam nic moc není, nebo chybí střední cenová kategorie. Předtím motýlky ještě nikdo nevyráběl, tak jsem do toho šla a začala.”

Alex sharuje jedno studio s dalším novým jménem na scéně. Pavlína Vlášková začíná tvořit pod značkou By Mist. Její kabelky s průhledným plastovým dnem jsou nejenom moderní a cool, ale i moc praktické. Co nechcete, aby bylo vidět se schová do kapsiček v neprůhledné části. Všechno „made in Prague“  a s láskou.

Pulse je značka Barbory Procházkové a začala jako školní projekt. Když si ale vašeho školního projektu všimnou díky designSUPERMARKETU i pořadatelé holandského Fashionclash, můžete si sami sobě napsat jedničku s hvězdičkou. Pulse je nová značka, která typickému českému funkčnímu oblečení dává novou tvář. A to dívčí, moderní, barevnou a chic. Jsme si jisti, že o Pulse uslyšíme i v roce 2015.

Pokud dosud neznáte SAMO&SATO ze slovenského Trenčína, je čas to změnit! Vtipný název, který kdysi označoval ručně dělané šperky nebo upcycling, už dávno není až tak výstižným pojmenováním. Na své si přijdou miminalisté a zachránci přírody. Průsvitné batohy, ve tmě zářící mikiny nebo trika s eco motivy. SAMO&SATO brand se vyvíjí progresivně. Teď poprvé naleznete originální mikiny taky v Praze v kamenném obchodě Czech Labels & friends.

Také máte novou značku, o které bychom měli ve Fashion MAP vědět? Napište! silvia@fashion-map.cz

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...