Můj BIO ŽIVOT – dobré značky

Kromě toho jsem objevila i pár dalších užitečných věcí. Například www.goodguide.com. Stránka, která hodnotí značky a produkty na základě etiky výroby, enviromentálního dopadu a vlivu na lidské zdraví. Přijde mi, že kosmetiku hodnotí o dost mírněji než stránka http://www.ewg.org/skindeep/, kterou jsem již zmiňovala. Přesto mám pocit,že je goodguide dobrý zdroj informací. U produktů také uvádí i složení, což je velká výhoda pro lidi, kteří mají alergii na konkrétní složky kosmetických výrobků nebo produktů do domácnosti.

Ale zpět ke značkám. Peopletree.co.uk je vcelku obyčejná britská stránka, ale objevila jsem tam pár hezkých basic kousků, jako jsou lehké bavlněné svetříky, jednoduchá pruhovaná trička nebo tílka, za která by se nemusel nikdo z nás stydět. Etické fair trade oblečení, u kterého máte jistotu, odkud pochází. Ne jako řetězcový kus, kde prostě nevíte, kdo ho vyrobil a v jakých podmínkách ten dotyčný pracuje.

Na www.thereformation.com najdete značku, která vyniká snahou šetřit životní prostředí i v detailech jako jsou ramínka nebo obaly. Také je opravdu trendová! Mrkněte na jejich šaty nebo džínovou kolekci, jsem si jistá, že se podobně jako já zamilujete minimálně do půlky věcí. Objednávám!

http://www.pantstopoverty.com – tohle není žadná super trendová značka, ale maji roztomilé barevné bavlněné spodní prádlo a s ním spojenou charitu, kterou bojují proti chudobě v zemích třetího světa a to je opravdu světový nápad. Prádla si člověk kupuje hodně a opotřebovává se rychleji než klasické oblečení, takže etické spodní prádlo mi přijde jako perfektní volba. Miluji svoje krajkové prádlo, ale jsou dny, kdy si s chutí a bez výčitek natáhnu svoje infantilní barevné spoďáry. Teď můžu mít super výmluvu, že je to přece pro dobrou věc.

A na závěr ještě jeden nonfashion tip. Storyofstuff.org je moje naprosto nejoblíbenější ekonomickoekologická stránka. Miluji jejich videa, která trefně vysvětlují ekologické problémy, se kterými se setkáváme jako konzumenti a dávájí jednoduché návody, jak se nestát obětí greenwashingu. Můžete navíc přispívat na iniciativy, které se snaží organizace prosadit. Myslím, že potřebujeme víc takových osvětových organizací. Zejména tady v Česku.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek