Můj BIO ŽIVOT: Vánoce

Ráda bych svůj vánoční bio život uvedla tím, že jsem vždy nesnášela dávat lidem nepoužitelné dárky. Znáte to, takový ten dárek, který existuje jen proto, aby byl dárkem, ale ve skutečnosti ho obdarovávaný nevyužije. To už mi přijde jako lepší varianta strčit peníze do obálky a nebo se jednoduše zeptat.

Naštěstí s mojí rodinou nemusím dělat ani jedno, protože mají tak výrazné preference, že vybírat jim dárky je docela jednoduché. Moje srategie navíc je, zvolit si každý rok nějaké téma. Minulý rok jsem všem nakupovala převážně knihy. Rok předtím jsem je zase obdarovávala kvalitním drahým jídlem a alkoholem, což v mojí rodině fajnšmekrů všichni velmi ocenili. Letos jsem naprosto přirozeně dospěla k závěru, že je čas na ekovánoce. A tak jsem se rozhodla všem nakoupit moje oblíbená mýdla dr.brooner (každému jinou vůni podle preferencí) a krémy od Havlíkovy Apotéky (která je podle mě nejlepší přírodní kosmetika na českém trhu). Kromě toho jsem se všem rozhodla vyrobit vlastní tělové máslo, které se taky perfektně hodí jako zimní krém na obličej podle tohoto návodu https://youtu.be/-Gy3YyHsjMg.
Nakoupila jsem si nádobky tady http://www.bubudrinks.cz/sklenice-mason-jars/. Kakaové máslo a kokosový olej nakupuji vhttp://bezobalu.org, bambucké máslo jsem si zase pořídila odsud  http://www.eshop.ekokoza.cz/vyroba-mydel-a-kosmetiky/rostlinna-masla-a-ovci-lanolin/bambucke-maslo-bio-nerafinovane-natur.html a klidně si ho kupte víc, protože má bambucké máslo celou řadu velmi příznivých účinků. http://wellnessmama.com/27324/shea-butter-benefits/ Věřím, že krém s pronikavou vůní kakaa, bude mít úspěch. Chystám se také dovézt všem pár raw variant cukroví.

Slavím letos Vánoce ve dvou zemích takže si koupím už hotové v raw delihttps://www.rawdeli.com/en/
Musím se přiznat, že mám nákupy docela ulehčené tím, že je můj táta velmi moderní muž a rád o sebe pečuje, takže krémy potěší i ho a já nemusím vymýšlet další dárek. Jinak bych mu ale koupila třeba nějaký bio destilát od Žufánka http://www.zufanek.cz/cs/.
Takže takhle budou vypadat moje bio Vánoce. 
Pokud by vás zajímalo pár dalších tipů na dárky nebo nápadů, co dopsat na poslední chvíli na váš whishlist, přidávám ještě kratší seznámek jen tak pro inspiraci.

http://hopscotchlondon.com
https://www.marie-stella-maris.com/all/
http://laundrydetergentproject.com
http://www.herbivorebotanicals.com

PS: Moje největší letošní vánoční výzva bude  vypnout, mám rozečtené dvě knihy a spoustu eko časoposů a těším se, že si je v klidu užiju. Snad se mi to podaří!

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...