Nezávislé (středo)evropské brandy na vzestupu – nový trend (nejen) v Praze?

Majitelkou obchodu je sympatická Agnes Csernus, která se rozhodla přinést maďarské designové značky do českého designového světa a vytvořit spojení mezi designéry pracujícími v Maďarsku a v Čechách.  A to je teprve začátek. Jejím dalším cílem je rozšíření těchto aktivit i do dalších zemí, stejně tak jako vytvořit franšízy, které budou propojovat evropské designové showroomy. Jaké jsou její vize a kritéria spolupráce s našimi i zahraničními značkami?

“Originalita je samozřejmě nejdůležitějším kritériem a také vysoká kvalita zpracování. Preferujeme produkty, které jsou vyráběny v menším množství nebo v limitovaných edicích. Neprezentujeme ani neprodáváme produkty, které jsou vyráběny v masové produkci,” vysvětluje Agnes.

Jak si vybíráte značky pro spolupráci?

“Máme už oblíbené značky z Maďarska, které jsou nezávislé, známé, mají v Maďarsku své místo a mají také silnou produkční historii. Hrdě je prezentujeme v Praze a tvoří základ našeho portfolia a prakticky i identitu 7 Design Store. V našem obchodě a galerii zákazníci najdou designové oblečení, doplňky, šperky, keramiku, grafiku a papírové výrobky. Také hledáme lokální designéry, kteří by zapadli do našeho konceptu a mají silné české kořeny. Zároveň, ale s radostí poskytneme příležitost začínajícím značkám s jejich vstupem na trh.”

 Ve Fashion MAP jsme rádi, že i zahraniční nemasové značky si u nás stále hledají své místo a my jim přejeme, aby se staly vyhledávanými. Atmosféru, kterou Agnes se srdcem v galerii rozdává, jen tak někde nepotkáte. A i my už jsme si tam našli své favority. Svými šaty nás zaujala kupříkladu Alapdarab. Stejně jako lokální Odivi a jeji variabilní šaty nebo Leeda s modelem, který uvážete na 7 různých způsobů i tato maďarská značka má v portfolio kus, který se dá nosit s trochou fantasie na nespočet krát.

Baví nás tašky a psaníčka od Zsuzsi Lengyel. Její peněženky jsou váš příští must have hlavně, pokud máte rádi barevnost naši Mum ray ale toužíte i po jiných tvarech.

Další značku, kterou jsme si hned zamilovali je Yaya. Kromě, na maďarštinu jednoduchého názvu, oceňujeme taky důvtip a nápaditost. Šperky v kombinacích s lanem, kamenem, korálky, peřím, komplikované kusy ale i basic elementy. Yaya má pro každého něco, ale přitom si drží svůj rukopis.

Centrální Evropa má rozhodně slibný potenciál a ještě neřekla poslední slovo. Po drsných 90. tkách a období hledání v 00’s se probouzí a hlásí silná domácí tvorba i v okolních státech a my máme z toho radost! V klasicky plném podzimu módy se tak můžete přijít v říjnu podívat na to nejlepší ze “srdce Evropy” do Budapešti na Central European Fashion Days.

Pokud nemáte čas na cestování a zajímají vás nové lokální kolekce i zahraniční značky, nemusíte chodit daleko. Už za 2 týdny v rámci MBPFW představí obchod Czech labels and friends svoji speciální a exkluzivní instalaci designérských brandů. Kromě známých českých jmen jako Pavel Ivančic, Mirka Horká, Monika Drápalová se tu představí i udržitelné značky z Evropy a Brazílie.

Ve Fashion MAP budeme určitě přitom! Pokud nechcete, aby vám unikla nějaká novinka a inspirace, nezapomeňte se přihlásit do našeho newsletteru! J Jako dárek vám přibalíme i přehled toho nejlepšího z fashion programu v nadcházejícím módním podzimu.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...