Polankova nová rozmanitost v S/S 15

Loňská kolekce pracovala s konceptem, zpracovávala současné problémy multikulti společnosti a mimo sociální přesah byla i velkým skokem v návrhářově tvorbě. Očekávání a zvědavost, s čím Polanka přijde tentokrát rozhodně nebyly malé a nutno říct že ten, kdo si myslel, že bude pokračovat v načrtnutém směru, byl včera mírně zklamán. Už z prvních tónů soundtracku bylo jasné, kterým směrem se kolekce bude ubírat, a první model by snad citlivější jedinci mohli zařadit do kategorie kýče. Jak jinak hodnotit tmavou modelku v bílých plavkách, bosou, s okovy na rukou? Naštěstí, zbytek kolekce se od zbytečného moralizování oprostil a můžeme tedy říct, že léto 2015 bude v podání Polanky tribal a safari, ale bez zbytečného sentimentu.

Podtitulek kolekce by klidně mohl znít „Polanka šije!“ Ani tady sice nechybí typická úpletová aranžmá nebo střihy-nestřihy,  z technických metriálů (vesty z tuhé plsti bezešvů, v ramenech snad pouze slepené, nešitá sukně z trčivého technického tylu, materiály s membránou nebo technický úplet, často používaný na zádovou část sportovních batohů, rohože z přírodních vláken…). Nechybí ani klasické nezačištěné okraje… ale Polanka navíc i plete a šije. Svetry a sukně kombinují copánkový vzor, patent a ažuru, všechny „rukodělné“ modely jsou pak ozdobeny širokými bordurami se střapci. (bordury i některé pleteniny jsou strojové výroby).

Posun a jádro kolekce však spočívá v šitých modelech z bavlněného popelínu. Košile, kalhoty, sukně, šaty a hlavně overaly, v bílé barvě i khaki přímo volají po tom, aby byly nošeny a jejich konstrukce hlásá komfort a pohodlí. Tyto dle mého názoru kultovní kousky nemají zapínání, místo zipů, patentů a knoflíků nahrazuje zavazování. Overaly jsou  stejně jako košile tvarovány i uzavírány uzlem na břiše, sukně se naopak zavazuje na bedrech. Doplňkové kousky jsou pak nekompromisně staženy v pase do gumy – kalhoty opět na bedrech, náhodně skládané sukničky po celém obvodu.

Je možné, že někoho více zaujaly zlaté aplikace na vestách, lakované aplikace na textilu nebo prořezávaná kůže. Tím, co však nakonec ovládne ulice a je skutečným přínosem pro následující sezonu jsou však, překvapivě, ušité kousky.  A ještě –  modifikované tenisky ikonické značky Prestige, které pro Jakuba na míru česká fabrika vyrobila. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...