STAMM vítězí v udržitelnosti

Pátá edice Zalando Sustainability Award je uzavřena. Přinesla kolekce, která jsou uvěřitelné, svěží a které tříští představu o udržitelné módě jako něčem nenositelném, “hnědém” a nudném. Opak je v tomto případě pravdou a je vidět, že se značky, které se soutěže účastní, opravdu posouvají.

Tetyana Chumak z TG Botanical ve své kolekci přemítá nad novými světy a energiemi. Používá tradičně přírodní materiály z ukrajinských polí, které zpracovává mizejícími řemeslnými technikami.

Návrhářka eritrejsko-švédského původu Selam Fessahye přinesla živelnou barevnost. Její kolekce zkoumá různé světy, zdroje inspirace a výrazy, kde nikdy nic není nemožné. Inspiruje ji Popelka, ale i myš. Chce žít ve světě, kde jsme všichni králi a královnami, ať už pocházíme odkudkoliv.

Značka STAMM se představila se svou kolekcí organických siluet pro muže a ženy, které umožňují individuální styling a vrstvení. A byla to právě ona, kdo si odnesl vítězství v Zalando Sustainability Award, cenu ve výši 20 000 EUR a partnerství se Zalandem při tvorbě exkluzivní kolekce.

Porotu zaujala zejména použitím udržitelnějších materiálů, včetně recyklovaného prachového peří ve svých péřových bundách a indické textilie Khadi, která se vyrábí z organické, ručně předené bavlny. A my dodáváme, že péřovky STAMM jsou rozhodně “the next big thing” na příští zimu.

„Vyhrát Cenu udržitelnosti Zalando Sustainability Award je kouzelné a motivující zároveň. Je to oslava mladé značky, která se řídí inovacemi, rozmanitostí a estetickým vyjádřením s uvědomělým smýšlením. Jsme pokorní a zároveň hrdí na to, že jsme součástí tak důležité a smysluplné platformy, díky které můžeme propojit síly s lídry v oboru. Vítězství v této soutěži nám umožní rozšířit naši síť a pokračovat v práci, která si klade za cíl přinést pozitivní změny. Kromě toho doufám, že se nám podaří inspirovat ostatní k plnohodnotné tvorbě a víře ve volný pohyb osob“, říká Elisabet Stamm.