Tipy na čtení: Olga Vrbíková

V souvislosti s tím, že se zčásti věnuji media-relations se u nás doma kontinuálně tvoří komínky s časopisy a monitoringem jednotlivých klientů. Kvůli práci se prolistovávám snad všemi českými časopisy. Nutno proto zmínit, že krom níže zmíněné literatury tak vlastně čtu i všechny české magazíny a za každý nový výstup je mám o to raději :). Komínky s časopisy v naší ložnici doplňují komínky přítelovy literatury k dějinám filmu, fotografie a současného umění.   

velmi české a hrdé…

Přítomnost Pavla Karouse v DOXu mě v posledních měsících doprovázela poměrně intenzivně a bavila čím dál víc. Pořídila jsem vánoční dárek pro bratra v podobě autorské ilustrace z jeho nové knihy, která je super zábavnou součástí jeho projektu Vetřelci a volavky.  Pavel v ní mapuje fenomén sochy ve veřejném prostranství z dob normalizace a velmi inteligentně a osobitě je člení do skupin a čeledí jako jsme to znali z houbařského atlasu.

(Vetřelci a volavky, Arbor Vitae 2013 – Pavel Karous)

V literatuře pro dospěláky i děti vyčnívá kniha věnována dílu autora o němž bylo v souvislosti s jeho výstavou v posledním roce velmi slyšet –Františka Kupky. Tu zpracovali mí oblíbenci ze studia Anymade. S tímto překrásným katalogem kluci mimo jiné získali také nominaci na cenu Czech Grand Design za rok 2013. Znát je můžete také jako autory triček a tašek z „Oka“. (František Kupka,  Národní galerie v Praze 2013 – Studio Anymade)

Koukání jako dárek…

S přítelem si ale často nakupujeme katalogy nebo fotografické knihy. Minulý týden jsem mu pořídila třeba knihu, která se věnuje práci, vlastně postupné kariéře Annie Lebowitz  a ikonickým fotografiím od těhotné Demi Moore pro Vanity Fair, až po fotografii Yoko Ono s Lenonem pár hodin před tím, než byl zabit. K těmto fotkám je v knize věnován narativní i technický popis. Kniha je po stránce knižního designu a typografie navíc dokonale zpracovaná. Já zase nedávno dostala fotografickou knížku o díle naší společné oblíbené fotografky Nan Goldin od Phaidonu(Annie Lebowitz at work 2008, Annie Lebowitz )

časopisy a online, taková klasika…

Monocle. Před Vánocemi nás navštívily 2 redaktorky z tohoto titulu. Od té doby jej čtu  pravidelně v tištěné podobě i online. Online Vás budou určitě bavit videa, mezi nimiž se nachází také ta z Čech, třeba o Novém Boru nebo pořady jejich rádiového vysílání například Curator, vedený právě spoluautorkou jedné z reportáží z Čech.

Dlouhodobý vztah mám také k Wallpaperu, který čtu v tištěné podobě a v případě handmade issue také ráda osahávám a mívám u toho podivný fetišistický výraz. Knihy pro mě stále zůstávají nejsilnějším médiem a pozornost ji věnovat nepřestávám a nechci. Investice do knih jsou pro mě zásadní. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...