Ukázky prototypů, nové košile a další premiéry LOCAL ICONS

Díky Veronice Ruppert a Kataríne Král se nejenom po Praze procházejí kromě adidasek také nové Redno tenisky. 

“V první fázi projektu LOCAL ICONS jsme chtěli upozornit na to, že existuje kvalitní lokální alternativa módní produkce,” říká Veronika Ruppert, jedna ze zakladatelek projektu. “Že tu stále jsou české továrny a výrobci, kteří navazují na lokální průmyslovou historii a mají cenné zkušenosti a technologické zázemí a know how. Druhým krokem, kterému se věnujeme aktuálně, je redesign vybraných lokálních klasik ve spolupráci s mladými designéry. Společně hledáme podobu nové české klasiky, oblečení, bot a doplňků z české výroby s nadčasovým a autentickým designem, který respektuje minulost a míří do budoucnosti.”

Na letošních MBPFW prezentuje projekt první redesigny od mladých designérů, ale i zkušených brandů. Ve výloze Czech Labels&Friends jsou ukázky nového roláku a černého trika z JITEXU, nové bílé košile z VAVI a kabelky z ELEGY. „Společně s třebechovickou továrnou jsme transformovali malé večerní psaníčko na elegantní unisexovou notebook clutch ve dvou variantách pro každodenní nošení,“ říká Katarína Král. „Kabelka je naší vlastní prací v Local Icons teamu, na oděvech pak pracovali designéři různých generací s různým přístupem – Pavel Ivančic, Miro Sabo, nebo student Filip Jakab. Je to skvělá zkušenost a máme radost, že se nám daří oděvy skutečně produkovat. Zatím jen v malých sériích, ale věříme, že to má budoucnost.“

Pokud máte sneakersky Redno doma a chcete si k nim letos na podzim obstarat další kousek LOCAL ICONS, máte možnost zkusit si i úplně horkou novinku od designérky Barbory Veselé. Ta spolu s Redno v Kolinci navrhla unisex městskou tenisku. 

 

Local Icons je součástí doprovodného programu MBPFW a pokud se o víkendu chystáte si ho užít naplno, rozhodně nevynechejte instalaci Local Icons, která je součástí butiku Czech Labels & Friends. Omrkněte jako jedny z prvních definitivní ostré prototypy kusů, které po Fashion Weeku zamíří do závěrečné fáze výroby.
 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...