Vychytávky z Berlína! Sexy recyklované džíny nebo veganské boty…

Buď cool a ne krutý! Neboli “Be cool not cruel” takové je heslo veganských bot značky NAK Inovace v technologiích a materiálech dovolily této značce pozdvihnout veganskou botu nad úroveň těch kožených. Rozdíl nepoznáte, zato 70 miliónů zvířat, které kvůli kůži ročně umřou ten rozdíl pocítí opravdu hodně. Žádné laciné boty ze Zary, kde si původ kůže a její kvalitu, nebo kvalitu života jejího původce raději ani nepředstavujte. Těší nás, že po oblíbené značce veganských batohů Mat&Natt,  které dostanete i u nás se sortiment, kde se přestává používat kůže, rozšiřuje.

MUD jeans je možná to nejlepší, co jste kdy mohli na svém vypracovaném zadku mít. Dánská značka funguje od roku 2013 a za svůj eko a udržitelný přístup získala kopu ocenění.  Princip značky je postaven na skutečnosti, že odpad je zdroj pro nové výrobky. Pošlete jim staré džíny, vyrobí z nich unikátní piece , nebo je zrecyklují. Kupte si od nich nové a víte, že podporujete fér platy, recyklaci, růst skutečné biobavlny a čištění vod. Ano, i džíny můžou konat dobro a přitom vás dělat každý den sexy. Více najdete na jejich stránkách : http://www.mudjeans.eu/about/

A zase jsme u bot. Narozdíl od NAK je Nature více unisex a zajímá je i zdravotní hledisko toho, co si na naše nožky dáváme. S tkaničkami z recyklovaných materiálů se snaží alespoň minimálně o udržitelnost. Zato se maximálně zajímají o přirozený rozměr chodidla, který ve většině bot trpí. Pokud víte, o čem mluvíme, určitě se na tuto dánskou značku podívejte blíž.

Berlínská značka Hanska zase vyrábí 100% recyklovatelné batohy. Ručně, ve studiích v Berlíně a veškerý materiál je dovezen a pochází z Evropy. K tomu si představte univerzální unisex design a máte dárek pro vašeho miláčka, ať už je to kdokoliv! Pokud by vás značka zajímala a jste designér, vyplatí se také podívat na jejich nabídku jobů a praxe 🙂 http://haenska.com/shop_content.php?coID=16

To, že recyklovat se dá rozhodně vše, dokazuje i značka 959. Všechno, co si jenom umíte z bezpečnostních pásů představit. Tašky, knoflíky, obaly na tablet, nebo nábytek. No nápad se cení;) Co vy na to?

Taky vás baví novinky a skvělé koncepty? Myslíte, že móda má být nejen hezká, ale hlavně férová a radostná? 🙂 Jste náš člověk! Na konci týdne budeme mít pro vás várku novinek z kodaňského fashion weeku. Více na našem FB nebo instagramu, jsme moc zvědaví, jak to letos dopadne! :)

 

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...