Vztahový Stinak, nábytková Pešková a vyvážená Horká: první dojmy z přehlídek den 2

Vladimír Staněk ukázal dvě tváře. Klasickou konfekci pro Pietro Filipi, kterou prezentoval v sobotu, vyvážil dnes přehlídkou plnou detailů, náboje, sexuality a přísnosti zároveň. Ústředním příběhem kolekce je digitální láska.

„Kolekce se jmenuje Searching for love.  Ústředním motivem je rozrastrované srdce, symbol digitální technologie skrz kterou se dnes lidé seznamují. Žíly, které se všude opakují, na trikách i ponožnách, symbolizují niternou lásku, proudění emocí a citů,” vysvětluje inspiraci návrhář, pro kterého je hledání lásky mimo jiné i aktuálním tématem.J Vladimírova kolekce je hezkým příkladem, kam až se může designér tvořící pánskou módu posouvat. Baví nás unisexový přístup, který v našich končinách stále chybí. Mimo oblečení byl patrný i ve zpracování doplňků, tašek a batohů. Nešlo však o žádné klišé – kůže byla doplňena provazy, které dodaly těmto must have pieces svěží vibe.

Lukáš Macháček patří mezi specifika české módní scény. Zmáknutý vztah se showbyznisem a jeho kariéra stylisty z něj dělají zajímavého člověka hlavně pro kamery a bulvár. Nás překvapil dokonalým stylingem a temností, které ale chyběla ponurost.  Když však zapomeneme na styling a odhalíme jednotlivé kusy, jedná se o opakující se základní a trendové prvky.

Daniela Pešková představila kolekci postavenou na tuhých materiálech a inovativních tvarech. „Inspirovala jsem se domovem své babičky, konkrétně starými ušáky, které člověka krásně obklopí a cítí se v nich strašně příjemně. Jejich tvary jsem používala jako výchozí střihy, které jsem následně nabalovala na tělo.” Jak Daniela říká, inspirovala se nábytkem a to nejen co se základní idey týče, ale také v detailu a u doplňku. Taška vznikla na základě spolupráce s nábytkářskou firmou TON, střapce a třásně odkazovaly zpět k interiéru.

Daniela se drží svého rukopisu, strohých materiálů a jednoduchého, silného konceptu. Trčivý neopren a variabilita jsou důkazem, že ví odkud a kam kráčí.

Český sport Mirky Horké byl skutečným zlatým vrcholem prvního bloku.  Trendy sport přetlumočila způsobem typickým pro českou tradici. Zachovala si ale nadhled a tak máme na světe první skutečně český sporty trend. 🙂  Mirku Horkou je cítit v typické asymetrii, prodloužených sakokabátech nebo široké gumy v pase. Nikdy nebyla její kolekce vyzrálejší, trendová a přesto lokální! „S přítelem máme rádi zimu, horolezectví a příroda a hory nás fascinují. Ten pocit jsem se snažila dostat do kolekce, spojit sportovní a elegantní dohromady.” říká o inspiraci Mirka. Boty na běžky, ve kterých modelové předváděli, byly inteligentním důkazem konceptu. Kromě toho nám Mirka potvrdila další věc – ženské tvary a siluety ji svědčí stejně jako pánské a podobně jako STINAK má nášlapnuto na unisex designérku roka! 🙂

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...