Značka CHATTY se loučí

Po téměř dvou dekádách končí jedna z nejvýraznějších stálic české módní scény, značka CHATTY, kterou společně tvořily designérky Radka Sirková a Anna Tušková. Obě návrhářky se vydávají vlastní cestou a značka CHATTY tak, jak ji známe, přestává fungovat. 

Známé pro svou precizní krejčovinu, signifikantní střihy i neotřelé prezentace kolekcí, působily CHATTY vždy jako jedna z mála lokálních značek, která dodávala svým zákazníkům kvalitní tvorbu a módní kousky s jedinečným a nezaměnitelným rukopisem. 

Studio CHATTY patřilo k nejrespektovanějším a nejoblíbenějším módním značkám v České republice. Z původně streetwearového konceptu se značka vypracovala na pozici leaderů současné domácí hi-endové módy a získala i mezinárodní uznání. Studio získalo v roce 2017 prestižní ocenění Design IT Award od časopisu Vogue Italy a Vogue Ukraine. Ve stejném roce časopis Elle označil CHATTY jako World’s Up and Coming Fashion Talent a CHATTY jsou též držitelkami ocenění Designblok Editors In Chief Award. Značka své kolekce pravidelně prezentovala v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a svou práci představila i na oficiálních týdnech módy v Berlíně, Amsterdamu, Kyjevě a Varšavě a jako součást prodejních showroomů se v uplynulých třech letech prezentovala během pařížského Fashion Weeku. 

Značka CHATTY sice zanikne, ale obě designérky módní pole neopouští, jen se vydají na samostatnou cestu. „Po téměř dvaceti letech cítíme, že je potřeba změnit směr a vyjít mimo naše zajeté koleje. Po dlouhých úvahách jsme se proto rozhodly každá vydat svou vlastní cestou. Rozcházíme se jako kolegyně a spolupracovnice, nikoliv jako přítelkyně“, shodují se Anna s Radkou. 

“Rozhodnutí, že se každá vydáme svojí vlastní cestou jsme zvažovaly několik posledních měsíců. Je těžké opustit zavedenou značku, které jsme se společně věnovaly téměř dvě dekády svých pracovních životů, ale obě jsme dospěly k názoru, že k dalšímu rozvoji potřebujeme nové impulsy. Změna je totiž život”, doplňuje Radka Sirková.

Než se nadobro uzavře kapitola CHATTY, chystají designérky ještě několik akcí pro své fanoušky. Do konce února bude tvůrčí duo stále fungovat v jejich ateliéru a obchodu na Novém městě v Praze. Po té proběhne poslední sample sale, který nabídne jedinečnou šanci zakoupit vybrané ikonické kusy značky.

„V rámci posledního výprodeje nabídneme archiv nejvýraznějších kusů a bestsellerů. Kromě výběru z našich nejúspěšnějších ready – to – wear kolekcí, připravujeme například několik společenských šatů, které vznikaly na míru našim múzám“, doplňují. „Chceme tímto vyjádřit upřímný vděk vám všem, kteří jste nás podporovali na naší cestě. Pevně věříme, že se budeme setkávat i nadále.“

Posledním projektem značky CHATTY, která pak spatří světlo světa ještě na začátku února, je spolupráce s obchodem NILA. Výsledkem spolupráce s tímto obchodem bude mikro-kolekce denimových kusů, která  bude v prodeji exkluzivně pouze v obchodech Nila a jejich online storu. 

Všechna důležitá data, která se sample sale i spolupráce s NILA týkají, hledejte na sociálních sítích značky. 

Foto: archiv značky

Podobné texty

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

Sweetribs – totemická mini kolekce od Vona

S létem přicházejí podivná očekávání. Sweetribs - nová kolekce...