Značka, která myslí jinak

Arielle založila L’Herbe Rouge spolu se svým společníkem Tibem v roce 2008. První kolekce ale spatřila světlo světa až v roce 2010.

“Trvalo nám dva roky udělat základní výzkum a průzkum toho, jak bude móda vypadat za deset nebo dvacet let. Shromažďovali jsme informace o trhu, o preferencích zákazníků, o vývoji v minulosti, o scénářích do budoucnosti. Hledali jsme materiály, dodavatele, koncepty a řešení.” říká Arielle. “Móda pro mě není design, je to práce. Je to business, je to vývoj produktu, produkce, marketing, výzkum. Nezáleží na tom, kdo nakreslí kolekci, není to o designu, je to o tom, co je uvnitř.”

L’Herbe Rouge má po čtyřech letech na trhu vlasní butik a showroom blízko u pařížského Lyonského nádraží a jejich kolekce se prodávají ve více než sto obchodech po celém světě. Ve svých kolekcích používá pouze dvě nejvyšší kategorie materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a nejen to, má naprostou kontrolu nad zdroji svých materiálů. “Nakupujeme přímo od farmářů a výrobců, máme zježděné všechny veletrhy, známe osobně všechny dodavatele. Ručíme tak nejen za kvalitu vláken, ale i za etický původ materiálu.” Ve fast fashion se naopak na původ vláken, natož na jejich kvalitu, příliš nedbá. Mezi nákupčím a farmářem nebo výrobcem stojí minimálně jeden nebo dva zprostředkovatelé a celý systém je tak nekotrolovatelný.

“Všechny partnery vybíráme podle našich hodnot a zásad. Všichni dodavatelé jsou certifikovaní GOTS. To znamená, že pokud používáme organická vlákna, nejsou znehodnocena toxickými chemikáliemi v procesu zpracování. Většina značek se spokojí s tím, že používá organickou bavlnu a může tak zákazníkům tvrdit, že se zajímají o životní prostředí. Málokdo to ale myslí upřímně a pohlídá celou produkci.”

Koncept L’Herbe Rouge se liší od současných značek nejen ve vláknech, produkci, ale i v samé podstatě podnikání. “Je lepší pracovat s módou s respektem než naskočit na globální trend marketingového výplachu mozku. My stále představujeme jen dvě kolekce za rok a jsme schopni rychle otočit dodatečnou objednávku. Zákazníci tak nejsou pod tlakem impulsivního nakupování a nákupčí vědí, že když jim dochází zboží na skladu, rychle jim dodáme, co potřebují. Naším cílem je nabídnout cenově dostupné oblečení atraktivního designu s výjimečným poměrem kvalita cena. L’Herbe Rouge není marketingový projekt jako ostatní módní značky, je skutečný. Musíte mít vizi a musíte konat. A konáním najdete řešení.”

Ve Fashion MAP věríme, že právě takýmto značkám partí budoucnost a věříme, že podobný princip si bude časem oblibovat více a více brandů až se nakonec stane samozřejmostí. Pokud vás táto téma baví, máme pro vás tip na skvělý workshop, který se právě tématu sustainable fashion věnuje. Ať už jste návhrář, spotřebitel nebo manažer produkce, na workshop The ‘S’ Fashion dostanete informace o tom, jak módní průmysl funguje dnes, co ho čeká do budoucna a jak vyřešit celou otázku módy, stylu a zachování života na planet Zemi. Workshop proběhne v Praze 27.-29.3.2015, více info na www.fashionbusinessworkshop.com nebo https://www.facebook.com/fashionbusinessworkshop.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...