Můj bio život – Eko dokumenty

 

Byla jsem tento měsíc nemocná a trávila jsem čas sama doma, takže jsem se rozhodla se trochu “dovzdělat” a najít si dokumenty s eko tématikou. Dokumentů o ekologii je velká spousta, všechny ale sdílejí stejnou zprávu pro nás. Je třeba otevřít oči a vyžadovat od výrobců, státu i od nás samotných jiný přístup, a také větší odpovědnost. Možná se nemusíte ani tolik zajímat o životní prostředí, ale o svém zdraví určitě přemýšlíte často. Podívejte se na výběr, a i když v dokumentech možná uslyšíte i věci, o kterých jste raději nechtěli vědět, můžete si vybrat jestli k nim budete lhostejní… Podívejte se na věci kolem nás, které běžně nevidíme… 

 

Tapped – Víte jak se vůbec dostala do obalu vaše oblíbená minerální voda? Tento dokument velmi drsně ukazuje, jak je balená voda jen geniální marketingový tah, za který ovšem všichni krutě platíme.

 

Trashed – Díky tomuto dokumentu začnete přemýšlet jinak, to vám garantuji. Dokument o odpadu, který všichni produkujeme po tunách s Jeremy Ironsem, jako průvodcem vám otevře oči.

 

The Idiot Cycle a Unacceptable Levels –  Přemýšleli jste někdy nad tím, z čeho jsou naše čističe, čím je natřen nebo slepen nábytek, který používáte, matrace na které spíte, jak ovlivňují naše tělo plastové nádoby, ve kterých nosíme jídlo? Dva dokumenty na stejné téma, které šokují všechny, kteří si myslí, že pro své zdraví dělají maximum. Krásné shrnutí asi milionu důvodů, proč se snažit eliminovat chemikálie ze svého života v oblastech, nad kterými ani nepřemýšlíme. Smutná ukázka toho, že v pátrání po lepším životě bez chemikálií se nemůže zaměřit jen na jednu oblast.

 

Do the Math – Jeden z mnoha dokumentů zaměřených na ropný průmysl plný ponurých zpráv, o kterých se moc nemluví. Ekologicky velmi provařené téma v nových souvislostech s horšími prognózami, než jsme čekali a také téma, ke kterému bychom nikdy neměli být lhostejní. Něco jako váš oblíbený apokalyptický film, ale v reálu.

 

Cowspiracy a The Cove – To, že má živočišná strava velkou protiekologickou lobby, zjistíte v těchto dvou dokumentech, jejichž závěrem není nic jiného, než omezení spotřeby masa, která je pro nás nevyhnutelná.

 

Pokud by vám bylo dokumentů na tato témata pro dnešek málo, další dlouhý seznam naleznete tady.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek