BRNO v PRAZE

Moravské značky se v pražských buticích prezentují po celý rok. Daniel Piršč se věnuje designu porcelánu v Mikulově a v Debut Gallery jsou vystaveny například jeho 3D tapety. Manželé Aleš a Bára postupně přešli z tvorby doplňků i ke kolekci oblečení a jejich móda je úderná a specifická. Duo Alešbáry otevřelo svůj obchod v Brně, v Praze je ale najdete v La Gallery Novesta. Tam naleznete také rafinované modely Marcely Křížové, nebo značku JSEM s elegantními prvky a sofistikovanými detaily, pod kterou je podepsaná Lenka Štěpánková.

Kompaktní instalaci, která ukazuje rozsah aktuální oděvní tvorby tento týden výjimečně připravil i známý pražský butik Czech Labels&Friends. Prezentuje šestici tvůrců – různé styly a generace.

Balas jsou kabelky, psaníčka a peněženky, za nimiž stojí mladá designérka Renata Balasová. Perforace a  neobvyklé zavazování jsou charakteristickými prvky. Záměrem je postavit kvalitu nad kvantitu a vdechnout doplňkům duši a charakter, bonusem je pak nadčasovost a originalita, již zajišťují malé série a limitované edice.

Lada Vyvialová  zase používá rafinované řasení a zavazování na několik způsobů. Variabilita je pro absolventku Střední průmyslové školy textilní v Brně klíčová. Nějnověji vytvořila kolekci jednoduchých kožených kabelek LY (Love Yourself). Marie Mukařovská patří do stejné generace, její kolekce je ale víc ženská a elegantní, skvělá pro někoho kdo hledá solitéry.  V aktuální  kolekci pracuje s přírodními materiály a transparentními detaily.

Mladá designérka Eliška Judová, která  v Brně studovala kunsthistorii, tvoří pod značkou Ela Jediová. Inspiraci čerpá ze starých řemesel, přírody a tradice. Používá šifon a společným znakem modelů je jednoduchost a kombinovatelnost. Nečekejte barevné výstřelky, designérka nejraději vidí na svých pracích bílou, šedou nebo béžovou. Pakliže jste éterická bytost provázaná s přírodou, s Elou nešlápnete vedle.

Od limitovaných edic k malé sériové výrobě, ke značce Wolfgang, o níž jste si na Fashion Map mohli přečíst tady. Zuzka Milandu a Viky Kaštánková stojí za projektem, ve kterém mimo jiné produkují i svoji značku. Unisex nadčasové mladistvé a pohodlné, tak by se daly jednoduše charakterizovat kousky, které si holky samy navrhují.  

Morrows zase vyrábějí tašky a doplňky a jejich základem je filc a tvarová jednoduchost a funkčnost. Morrows má rád přírodu a tak se všechny zbytky zpracovávají a tvoří se z nich doplňky nové.  

Všechny moravské značky budou v Czech Labels&Friends instalovány do příšího týdne. Již ve čtvrtek tu ale budete moct potkat i samotné designéry. Přijďte na koktejl, my tam určitě budeme! 🙂

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...