10357646_249698665233013_7234295675720966636_o.jpg

Creative internship v zahraničí

V rámci evropského trhu se nejlépe a možná i nejsnadněji shánějí stáže v Mece kol, veggie burgrů a klubů. Berlín. Hlavní město Německa žije nonstop a hlavně žije módou. Když se přestěhujete do Berlína zjistíte, že většina vašich známých dělá do módy, grafiky, designu, umění nebo fotí. Proto se jim nějaká posila vždy hodí.

Internshipy v Berlíně letí. Když by vás tohle město a život v něm lákal, je to skvělý začátek. A to, že nemluvíte německy vůbec není problém. S angličtinou si naleznete nejen stáž, ale i normální zaměstnání. Kreativci si shání praxe (německy praktikum ) přes stránky jako dasauge, kde si naleznou práci / internshipy a možná i příští nejlepší přátelé, také web designery, PR a marketéry.

Internshipy jsou více či méně o nových zkušenostech. O lidech, kteří vám mohou zůstat někdy i na celý život a třeba vás seznámit s budoucím zaměstnavatelem. Pokud se ale chystáte díky internshipu v Berlíně zbohatnout, asi vás zklameme. 400 eur je to nejvíc co tu za měsíc práce, pokud jste student, dostanete.

Pokud však vysloveně nejedete po eurovkách na účtu a ani po librách, mite na spolupráci větší možnosti. Super stránka, kde naleznete vaše první joby fashionunited.comJsou tady nabídky do různých krajin a na různé pozice.

V rámci fashion je vždy na každé místo velká poptávka “Svou první stáž po škole jsem našla na www.fashionjobs.com. Zažádala jsem asi o 30 stáží – některé v Londýně, některé v Paříži. Vyšel Londýn. Ze 30ti žádostí mi přišla jen jedna odpověď, že jsem vybraná na pozici osobní asistentka manažerky a majitelky dvou butiků v severním Londýně.” říká Kamila Boudová, naše spolupracovnice a odbornice na udržitelnou módu.

Super tip na hledání vysněné pozice a začátek kariéry v Anglii je i stránka, která se orientuje vysloveně na práci ve fashion.

Velký americký módní sen si můžete prožít i díky stránce fashionista.com, která se specializuje na nejrůznější práce v oblasti módy na severoamerickém kontinentu. Poněkud těžší je to pak s vybavováním papírů a víz kolem. Když jste na škole, mohlo by se vám to ale díky programu work and travel podařit.

Máte nějaké zkušenosti s vybavovaním stáží? Nebo super tipy, jak si najít fashion práce v jiných krajinách? Chceme o vás slyšet! Pište na silvia@fashion-map.cz !