1385661_478043515561212_1858495072_n.jpg

Pár „fashion věcí“, které je dobré znát do třiceti.

1. Jak uvázat kravatu. Hodí se to zrovna, když jste na nějaké rodinné oslavě, firemní párty, nebo prostě jen když jste v okruhu žen ta nejstarší.

2. Čím vyčistit fleky po vínu – a nejenom to! Od kávy, od laku na nehty, žluté skvrny po potu a jiných nepříjemných věcí, které se ale občas stanou. Prostě být nejenom krásná, ale i chytrá a nemuset volat mámě.

3. Mít doma černé šaty – jedny, které se hodí na všechno! Dát si k nim high heels, cool! Vypadáte ready na párty. Žabky? Fajn, můžete jít na místní trh v Kambodži. Prostě jedny šaty, protože když nevíte, co na sebe, jsou tam a čekají na vás. Náš tajný tip jsou například ty variabilní od ODIVI.

4. Objevit stahovací kalhotky a vědět správné číslo své podprsenky. Opravdu!

5. Když se blížíte ke třicítce, víte, že móda se opakuje a cyklí. Proto si své oblíbené kusy důkladně uschovejte, protože se určitě ještě jednou zopakují a vy budete mít po ruce i v roce 2019 naprosté originály.

6. Mít dávno projetý šatník maminky i babičky. Ve 30ti by v jejich skříních neměly zůstat už žádné kusy, které byste chtěla nosit vy sama. Protože ty nejlepší vintage objevy, se vám už dávno pyšní v šatníku.

7. Umět správně vyslovovat značky a designérská jména. Nevědomost může být někdy milá. Ale! Těžko vám však někdo uvěří, že se o módu skutečně zajímáte, pokud jména těch nejznámějších designerů vyslovíte chaoticky. A jde to vážně lehce. Tutoriály jsou online vážně na vše. Zkuste tenhle: https://www.youtube.com/watch?v=EaE8TAZHa-8

8. Nekupovat špatné velikosti. Proč taky? Když zhubnete necháte si věci zúžit, nebo je darujete kamarádce. Ale kupovat si malá čísla s tím, že vám jednou budou je prostě klišé. Rozhodně byste měli respektovat druh své postavy a tomu také přizpůsobit výběr oblečení. Víc o tom, jak si třeba vybrat ty správné jeany, jste si mohli přečíst tady.

9. Ve 30ti vlastnit pořádné pyžamo/peněženku/deštník/kufr/spodní prádlo. Takové, za které se nebudete stydět nebo muset vysvětlovat, že to bylo ve slevě. Alespoň jedno.

10. Ve 30ti by člověk mohl být už trochu uvědomělý, a proto si ve Fashion MAP myslíme, že vlastnit v tomhle věku alespoň jednu designérskou věc a podporovat tak svoji ekonomiku, by mělo být samozřejmostí. Proto, jako poslední bod, uvádíme poznat místní designéry a vybrat si alespoň jednoho, kterého styl vám sedí. Zkuste náš seznamu těch nejzajímavějších. A když nevíte kde nakupovat: seznam obchodů.