Pár „fashion věcí“, které je dobré znát do třiceti.

1. Jak uvázat kravatu. Hodí se to zrovna, když jste na nějaké rodinné oslavě, firemní párty, nebo prostě jen když jste v okruhu žen ta nejstarší.

2. Čím vyčistit fleky po vínu – a nejenom to! Od kávy, od laku na nehty, žluté skvrny po potu a jiných nepříjemných věcí, které se ale občas stanou. Prostě být nejenom krásná, ale i chytrá a nemuset volat mámě.

3. Mít doma černé šaty – jedny, které se hodí na všechno! Dát si k nim high heels, cool! Vypadáte ready na párty. Žabky? Fajn, můžete jít na místní trh v Kambodži. Prostě jedny šaty, protože když nevíte, co na sebe, jsou tam a čekají na vás. Náš tajný tip jsou například ty variabilní od ODIVI.

4. Objevit stahovací kalhotky a vědět správné číslo své podprsenky. Opravdu!

5. Když se blížíte ke třicítce, víte, že móda se opakuje a cyklí. Proto si své oblíbené kusy důkladně uschovejte, protože se určitě ještě jednou zopakují a vy budete mít po ruce i v roce 2019 naprosté originály.

6. Mít dávno projetý šatník maminky i babičky. Ve 30ti by v jejich skříních neměly zůstat už žádné kusy, které byste chtěla nosit vy sama. Protože ty nejlepší vintage objevy, se vám už dávno pyšní v šatníku.

7. Umět správně vyslovovat značky a designérská jména. Nevědomost může být někdy milá. Ale! Těžko vám však někdo uvěří, že se o módu skutečně zajímáte, pokud jména těch nejznámějších designerů vyslovíte chaoticky. A jde to vážně lehce. Tutoriály jsou online vážně na vše. Zkuste tenhle: https://www.youtube.com/watch?v=EaE8TAZHa-8

8. Nekupovat špatné velikosti. Proč taky? Když zhubnete necháte si věci zúžit, nebo je darujete kamarádce. Ale kupovat si malá čísla s tím, že vám jednou budou je prostě klišé. Rozhodně byste měli respektovat druh své postavy a tomu také přizpůsobit výběr oblečení. Víc o tom, jak si třeba vybrat ty správné jeany, jste si mohli přečíst tady.

9. Ve 30ti vlastnit pořádné pyžamo/peněženku/deštník/kufr/spodní prádlo. Takové, za které se nebudete stydět nebo muset vysvětlovat, že to bylo ve slevě. Alespoň jedno.

10. Ve 30ti by člověk mohl být už trochu uvědomělý, a proto si ve Fashion MAP myslíme, že vlastnit v tomhle věku alespoň jednu designérskou věc a podporovat tak svoji ekonomiku, by mělo být samozřejmostí. Proto, jako poslední bod, uvádíme poznat místní designéry a vybrat si alespoň jednoho, kterého styl vám sedí. Zkuste náš seznamu těch nejzajímavějších. A když nevíte kde nakupovat: seznam obchodů.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...